ЦВК пішла на безпрецедентний крок в історії виборів в Україні (Відео)

ЦВК понад 13 годин до пізньої ночі 4 серпня  перераховувала голоси на 14 дільницях ОВК №50
ЦВК понад 13 годин до пізньої ночі 4 серпня перераховувала голоси на 14 дільницях ОВК №50

Вперше за час проведення виборів у незалежній Україні Центральна виборча комісія була змушена перебрати на себе функції Окружної виборчої комісії, щоб встановити результати виборів.

Сталося це, повідомляє ТСН, в процесі встановлення результатів позачергових виборів народних депутатів України 21 липня на 50-му виборчому окрузі на Донеччині.

Там місцева Окружна виборча комісія не виконала рішення суду і не перерахувала бюлетені, щоб встановити переможця парламентських виборів по мажоритарному виборчому округу №50.

Читайте також: Протоколи в ЦВК намагаються здати півсотні ОВК, серед яких і скандальні (Відео)

Центрвиборчком визнав ОВК бездіяльною і, щоб втановити результати виборів у цьому територіальному окрузі, взявся сам виконувати рішення суду, тобто перераховувати голоси на 14-ти виборчих дільницях. Членів ЦВК доправили з Києва на округ спеціальним авіарейсом, щоб забрати з Покровська бюлетені і документацію ОВК.

Читайте також: Сенсаційні результати виборів ВР на мажоритарних округах: склад українського парлементу оновиться на понад 80% (Відео)

Бюлетені з 14-ти дільниць ОВК №50 члени Центрвиборчкому у будівлі ЦВК перераховували 4 серпня безперервно впродовж мйже 14-ти годин.

Читайте також: ЦВК оголосила офіційні результати виборів ВР за партійними списками: є несподіванки (Таблиця, Відео)

У підсумку, повідомили у ЦВК, пізно ввечері 4 серпня після перерахунку голосів результати виборів до ВР на цьому мажоритарному окрузі Центральною виборчою комісією були встановлені.

При перерахунку голосів члени ЦВК знайшли понад 300 недійсних бюлетенів.

За підсумками перерахунку голосів ЦВК втановила результати – перемогу на мажоритарному виборчому окрузі №50 здобув міський голова Покровська Руслан Требушкін. Його найближчий конкурент Андрій Аксьонов у результаті перерахунку бюлетенів ЦВК втратив більше тисячі голосів.

На сайті ЦВК опубліковані такі результати виборів по мажоритарному виборчому округу №50:

 

Більше подробиць про безпрецедентний в історії виборів України перерахунок Центральною виборчою комісією замість Окружної виборчої комісії бюлетенів з дільниць – у відео ТСН