ЦВК оскаржила рішення суду про обов’язкову реєстрацію Онищенка нардепом

Олександр Онищенко
Олександр Онищенко

Центральна виборча комісія подала апеляційну скаргу на рішення Шостого апеляційного адмінсуду, яким суд зобов’язав ЦВК зареєструвати нардепа-втікача Олександра Онищенка кандидатом у народні депутати на окрузі №93 на позачергових парламентських виборах 21 липня. 

Про це 23 червня повідомили у ЦВК, пише УП.

21 червня Шостий апеляційний адмсуд зобов’язав ЦВК зареєструвати нардепа-втікача Олександра Онищенка кандидатом у народні депутати на позачергові вибори до Верховної Ради, ухваливши рішення на підставі того, що Онищенко за кордоном перебував начебто на змаганнях.

“У своїй автобіографії як кандидат він написав, що з 2016 року й по теперішній час перебуває поза межами держави, бо нібито представляв Україну на змаганнях із кінного спорту “у статусі вершника”. На підтвердження Онищенко надав лист від Громадської організації “Всеукраїнська федерація кінного спорту України”. Суд пристав на його аргументи і задовольнив клопотання… Колегія суддів зазначає, що вказані документи підтверджують поважність причини виїзду Онищенка за межі України з 2016 року по даний час”, – повідомляло Слідство.Інфо.

У Центральній виборчі комісії заявили, що висновки першої інстанції, викладені у рішенні суду, не відповідають обставинам справи.

“ЦВК не погоджується з прийнятим судовим рішенням, вважає його незаконним, необґрунтованим та винесеним з неправильним застосуванням норм матеріального права і порушенням норм процесуального права”, – йдеться у повідомленні Центрвиборчкому.

У свою чергу міністр молоді та спорту України Ігор Жданов заявив, що міністерство з серпня 2016 і до теперішнього часу не направляло і не фінансувало участь нардепа-втікача Олександра Онищенка у міжнародних змаганнях, і Онищенко не входить до основного або резервного складу Національної збірної команди України з кінного спорту.

Нагадаємо,

  • Олександр Онищенко втік із України у 2016 році та перебуває у розшуку, хоча Інтерпол відмовився оголошувати його в міжнародний розшук. Того ж року Верховна рада позбавила нардепа імунітету.
  • Також Верховна Рада дала згоду на притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, затримання та арешт.
  • За даними НАБУ, Онищенко з поплічниками продавали газ держпідприємства “Укргазвидобування” за допомогою кількох своїх компаній через “псевдобіржі”, що завдало державі збитків на суму понад 1,613 мільярда гривень.