ЦВК опрацювала 99,95% протоколів: “Народний фронт” набирає 22,14%, “Блок Порошенка” – 21,81%

1ЦВК опрацювала 99,95% протоколів. Згідно з поточними даними, лідерство на виборах у Верховну Раду утримує партія “Народний фронт”, яка набирає 22,14% голосів. Слідом йде “Блок Петра Порошенка” – 21,81%. Третє місце займає партія “Самопоміч” – 10,97% голосів виборців.

Згідно з даними ЦВК, в Раду проходять “Опозиційний блок” – 9,42%, Радикальна партія Олега Ляшка – 7,44%, ВО “Батьківщина” – 5,67%. Політична партія ВО “Свобода” не проходить в нову Верховну Раду – 4,71%.

Всього в країні налічується близько 33,5 тис. ділянок, однак не всі вони відкрилися. З-за проведення антитерористичної операції на сході України там голосування проходило лише на території, підконтрольній владі.

Так, у Луганській області працювали 5 з 11 округів, а в Донецькій – 12 з 21 округу. Після анексії Криму Росією, виборів там також не було. За кордоном громадяни змогли проголосувати на 112 виборчих дільницях у 72 країнах світу.

Найбільше виборчих дільниць – шість – працювало в РФ (при посольстві України в Москві, при консульствах в Ростові-на-Дону, Санкт-Петербурзі, Нижньому Новгороді, Єкатеринбурзі, Новосибірську). Для охорони громадського порядку та виборчого процесу в день виборів задіяні 82 тисячі правоохоронців.

Особливо посилена охорона на території Луганської і Донецької областей. Протягом дня було зафіксовано ряд порушень виборчого процесу. Стежив за ходом виборчого процесу 2321 спостерігач, в тому числі 2017 – від 20 міжнародних організацій і 304 – від 21 країни.

Згідно з календарним планом ЦВК, комісія зобов’язана встановити офіційні результати виборів до 10 листопада включно, не пізніше 15 листопада оприлюднити їх в газеті “Голос України” та “Урядовому кур’єрі”. Вибори проходять за змішаною системою.

Половина депутатського корпусу обирається за партійними списками з прохідним бар’єром у 5%, а половина – в мажоритарних округах.

Однак у зв’язку з тим, що голосування не пройде в 15 округах Донбасу і 12-ти Криму, з урахуванням пропорційної складової новообраний парламент буде налічувати не більше 423 депутатів.