ЦВК оголосила офіційні результати виборів ВР за партійними списками: є несподіванки (Таблиця, Відео)

ф1Головними несподіванками виборів до Верховної ради України 21 липня стала рекордно низька явка виборців та перемога однієї партії на 22-х із 25-ти виборчих округів. Крім того, несподіванкою стали дані екзит-полів та підрахунку голосів ЦВК щодо “бронзового” призера виборчих перегонів.

3-го серпня Центральна виборча комісія за підсумками обробки 100% протоколів з мокрими печатками офіційно оголосила результати парламентських виборів у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі (за партійними списками).

Як повідомила під час засідання Центрвиборчкому глава ЦВК, дострокові вибори народних депутатів 21 липня визнані такими, що відбулися, хоч участь у голосуванні взяли менше 15 млн виборців (це найнижча явка за всю історію виборів за час незалежності України).

Читайте також: Дві партії на межі проходження в Раду: дані екзит-полів (Відео, Графіка)

За підсумками голосування, із 22-х політичних партій, які брали участь у виборах, 5%-ий прохідний бар’єр до Ради подолали 5 політичних партій: “Слуга нарду”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Батьківщина”, “Європейська солідарність” і “Голос”.

Читайте також: Голосувати за народних депутатів прийшли менше половини виборців України — остаточні дані ЦВК (Таблиця)

Партія “Слуга народу” перемогла у 22-х із 25-ти виборчих округів. У двох округах на Донеччині і Луганщині перемо за “Опозиційною платформою – “За життя”, у закордонному виборчому окрузі – за партією “Євроепйська солідарність”.

Читайте також: У трійці лідерів парламентських виборів сталися зміни — ЦВК продовжує рахувати голоси (Таблиця)

Несподіванкою стало і третє місце “Батьківщини” за кількістю набраних голосів виборців: соцопитування перед виборами і результати екзит-полів у день голосування 21 липня на третє місце ставили “Європейську солідарність”, однак підрахунок голосів ЦВК засвідчив, що “ЄС” стала четвертою і у “Європейської солідарності” в новій ВР буде на одного нардепа менше, ніж у “Батьківщини”.

Читайте також: Став відомий склад нової Верховної ради України: ЦВК опрацювала 100% електронних протоколів (Графіка)

За цими результатами виборів партії пропорційно, відповідно до своїх результатів, розподілять між собою 225 мандатів народних депутатів. Ще половину місць у ВР займуть депутати-мажоритарники. Остаточних офіційних результатів виборів по мажоритарних виборчих округах ЦВК ще не встановила.

Читайте також: Донік пояснив, чому прихильники «ЄС» таки виграли вибори у ВР: «Такого не було в історії України ніколи»

Про всі офіційні результати дострокових виборів народних депутатів України, офіційно оголошених ЦВК, – у відео 5 каналу.Офіційні результати в абсолютних числах і % – у таблиці даних ЦВК.