Цього року модерн – особливий, бо він об’єднав художників зі всієї України (Відео)

артВиставку модерного мистецтва відкрили в АРТгалереї Тернополя.

Читайте також. Фотовиставка: місто – на перетині епох (Фото, Відео)

Близько півсотні робіт 26-ти художників з усієї України об’єднав уже традиційний вернісаж модерну у нашому місті. Цьогорічна виставка – особлива. Вона має об’єднуюче начало. Художники Криму і Сходу України спростували це твердження і наполягли, аби традиційна виставка модерного мистецтва у Тернополі відбулася за графіком. Вона покликана вразити не масштабами, а ідеєю єднання. Докладно про це – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

- Ми обходимося сьогодні 26-ма художниками з Києва, Запоріжжя, Одеси, Волині, Львова, Ужгорода, Криму. Майже вся Україна. 26 авторів і до 50 робіт. Тут є живопис, графіка, скульптура і сучасне мистецтво різьблення матеріалу, - розповідає голова правління ТОО Національної спілки художників України Ігор Дорош.

Читайте також. Студентам розповіли про історію і сьогодення міста (Фото, Відео)

Заслужений художник України Сергій Савченко подався до Тернополя на виставку лише переконавшись, що у його рідній Одесі послабилися сепаратистські заколоти. Зізнається, приїхав з радістю, бо саме у Тернополі у далекому 90-му вдалось відкрити першу в Україні виставку модерного українського мистецтва.

- Я не вважаю, що це відродження, це, швидше, внутрішня потреба диференціації, яка дозволяє об"єднати простір і зробити його більш цілісним, більш наповненим, - каже художник з Одеси Сергій Савченко.

Довідково. Виставку модерного мистецтва в АРТгалереї можна оглянути упродовж місяця. Окрім того, там паралельно проходить виставка-конкурс ідей для зведення пам'ятника «Небесній сотні» у Тернополі. Закликають взяти участь усіх охочих!