Ціни на картоплю цьогоріч б’ють рекорди – експерт розповів що ще здорощає

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

Протягом наступних 10 місяців рекордсменами зі зростання цін на продуктовому ринку будуть картопля і яблука.

Про це у коментарі УНН розповів голова Союзу українського селянства Іван Томич.

“Зокрема картопля, у порівнянні із аналогічним періодом минулого року, подорожчає втричі. Це – десятимісячна перспектива”, – розповів він.

“Крім того, зросте вартість хліба. На 20-25%. Корективи по зростанню вартості хліба бути можуть, але незначні”, – каже експерт.

Подорожчає також свинина, продовжив Томич.

“Від 10% до 20% до кінця року. Варто нагадати, що сьогодні вартість свинини в Україні і так є однією із найвищих порівняно з цінами, встановленими на продукт у країнах ЄС. А от заробітні плати і пенсії в Україні менші”, – розповів експерт. За його словами, споживання свинини в Україні постійно скорочується. Через зависокі ціни на продукт, уточнив він.

“Сьогодні середній рівень споживання свинини по країні є у 2 рази нижчим, ніж біологічна норма, рекомендована лікарями”, – розповів Томич. В Україні зависокими є ціни не лише на свинину, а на переважну більшість продуктів споживчого кошику, каже експерт.

“Зависокі ціни на продукти харчування спонукають українців скорочувати практично весь асортимент необхідних до споживання продуктів”, – резюмував він.

Нагадаємо, соціальні продукти у країні відчутно дорожчають вже третій рік поспіль.