Ціни на газ: в українців є можливість обрати тариф на опалювальний сезон (Відео)

газ-горілка голуба і жовта ззаду КП козирноУряд України дав можливість українцям обрати, скільки вони платитимуть за газ до травня 2020 року: щомісяця однаково за фіксованим тарифом 6,96 грн за кубометр чи за ринковою ціною, яка складатиметься кожного місяця інша. Вибір слід зробити до 20 грудня 2019 року.

Як повідомляє сайт Кабінету міністрів, Уряд України затвердив програму “Гарантована ціна на газ”, в рамках якої зобов’язав НАК «Нафтогаз України» зафіксувати ціну на голубе паливо до кінця цього опалювального сезону на рівні на 7% нижче, як у попередньому році.

"За умовами програми кожен споживач України з 1 січня 2020 року (громадяни та підприємства теплокомуненерго) до 1 травня 2020 року автоматично стають учасниками програми. Відпускна ціна газу від НАК "Нафтогаз України" для них становитиме 6,96 грн за кубометр з ПДВ (без тарифів на транспортування до домогосподарства). Це рекордно низька ціна для опалювального сезону за останні два роки", - заявив Уряд.

Тим же, хто не захоче платити за фіксованим тарифом, відмовитися від гарантованої ціни треба до 20 грудня цього року.

"У разі виходу з програми "Гарантована ціна на газ" споживач буде оплачувати газ за діючою місячною ціною, що складеться на ринку", - пояснили в Кабміні, наголосивши, що подібні програми давно діють в європейських країнах і в світі.

Читайте також: Газовий тиск Кремля: баланс сил між «Нафтогазом» і «Газпромом» змінився (Відео)

В Україні ж таку програму на наступний рік запровадили вперше, щоб убезпечити українців від можливого стрибка ціни на голубе паливо взимку.

"Ми забезпечили стабільність на ринку природного газу в умовах потенційної відсутності транспортування газу українською газотранспортною системою. Щоб це не вплинуло негативно на ціну газу для споживачів, ми запроваджуємо можливість зафіксувати майбутню ціну через інструмент "контракт на майбутнє", - пояснив задум українського уряду Прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Читайте також: У «Нафтогазі» пояснили, як стимулюють «Газпром» укласти угоду про транзит газу до ЄС українською ГТС (Відео)

Наскільки вигідною для українців може бути гарантована урядовою програмою ціна на газ, наразі не може сказати ніхто, бо ринкова ціна залежатиме від багатьох факторів і може виявитись як вищою, так і нижчою за фіксовану. Насамперед це залежатиме від того, чи укладе Україна угоду з Росією на транзит голубого палива в Європу українською ГТС.

Читайте також: «Одна з історично найнижчих цін на газ», — український міністр пояснив вигоду від підписання контракту з РФ (Відео)

Якщо такий контракт на 2020 рік буде укладено, то ринкова ціна газу цієї зими може виявитися рекордно низькою, заявляє міністр енергетики Олексій Оржель.

За інформацією НАК "Нафтогаз України", повідомляють Факти ICTV, у разі відсутності транзиту з 1 січня 2020 року ціни на природний газ можуть підскочити до 10 751 грн. за тис куб. м без ПДВ і тарифів на транспортування та розподіл.

Більше подробиць про можливість українців вперше обрати для себе вигіднішу ціну газу на опалювальний сезон - у сюжеті Факти ICTV