Ціна газу для населення в Україні минулого місяця знизилась

Газ для потреб населення в червні подешевшав порівняно з травнем на 6% – до 2 гривень 14 копійок за кубометр.

Про таке зниження оптової ціни повідомив НАК “Нафтогаз України”.

“У червні 2020 року оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК «Нафтогаз України» постачає газ в рамках спеціальних обов’язків (ПСО), знизилась до 2,14 грн за кубометр (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами). Це на 6% менше порівняно з травнем 2020 року”, – сказано в повідомленні “Нафтогазу”.

Там нагадали, що через падіння цін на світових ринках ціни на газ для населення в Україні методично знижуються щомісяця: “Загалом з початку року ціна ПСО знизилась на 54%, а в порівнянні з аналогічним періодом минулого року падіння вартості блакитного палива сягнуло 61%”.

Читайте також: Газ для населення у травні в Україні знову подешевшав

Водночас у НАК повідомили, що тенденція до зниження ціни газу на світових ринках уповільнилась і в червні почала спостерігатись тенденція до відновлення вартості енергоносіїв: ціни на основних європейських хабах зростають .

“Водночас внутрішні ціни в Україні залишаються нижчими за імпортний паритет. За прогнозами аналітиків компанії, слабкий попит на газ у світі та високі запаси в Європі і далі тиснутимуть на ціни на ключових ринках газу. Передбачається, що до кінця сезону рівень запасів в ПСГ наблизиться до свого максимуму. Це сприятиме призупиненню будь-яких ініціатив щодо закачування газу і з урахуванням незначного попиту потягне подальше зниження ціни. Зміна цінових тенденцій можлива ближче до опалювального сезону”, – заявили в НАК.

“Ціна газу в Україні зараз визначається формулою, вона не залежить від Нафтогазу, вона залежить від цін на європейському ринку. Зараз ціна падає, проте ринок має цикл і вона почне зростати раніше чи пізніше, – пояснив голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв. – З першого липня ми очікуємо скасування спеціальних обов’язків, які вже не захищають споживачів, проте обмежують їхні права: домогосподарства не можуть обирати ні умови оплати, ні сервіси, ні ціну. До відкриття ринку готові і постачальники, і споживачі. Зміна формату торгівлі газом в роздрібному сегменті суттєво підвищить стандарти обслуговування клієнтів, а конкуренція між постачальниками дасть людям багато опцій по ціні. Сподіваємося, цього тижня уряд оголосить конкурс на постачальника останньої надії (ПОН), і це дозволить відбутися довгоочікуваній лібералізації ринку газу в Україні”, – резюмував Коболєв.