Цілющі джерела Тернопілля

28_big
Цілюща водойма в урочищі Божа гора біля села Великі Бережці неподалік Кременця.

Тернопільщина – край, що славиться не лише сотнями стародавніх замків, фортець та загадковими легендами про них, а й значною кількістю цілющих джерел, розташованих у різних куточках нашого мальовничого краю. Багато хто називає цю воду «живою».

Цілющі водойми нашої області, яку називають українським Єрусалимом, можна знайти ледь не в кожному районі. Зокрема, хвороби зору лікують водами із джерел у селах Улашківці, Лисівці, Слобідка Чортківського району. Стверджують, що є свідчення зцілень онкологічних захворювань після вживання води із джерел біля церкви Святої Покрови у Чорткові.

 

 

Ступківське джерело. Розташоване на західній околиці с. Ступки Тернопільського району
Ступківське джерело. Розташоване на західній околиці с. Ступки Тернопільського району

Люди кажуть, що вода із джерела «Від Ангела» біля церкви Ікони Казанської Божої Матері, що в селі Верещаки Лановецького району, зцілює хвороби внутрішніх органів. А неподалік від Лановець, в урочищі Лазьонка, є цілюще джерело, вода з якого користується великою популярністю у польських туристів.

У селі Ступки, що за 200 метрів від Підволочиського шосе автошляху Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка можна відвідати гідрологічну пам’ятку – «Ступківське джерело», з якого тече чиста, холодна і приємна на смак вода. Крім того, варто відвідати джерела в селах Лучка, Смиківці, Дубівці, Острів, Красівка Тернопільського району, Озерна Зборівського та джерело Святої Богородиці в Колодіївці Підволочиського районів.

Гості нашого краю можуть побачити й інші цілющі джерела, які щедро «розсипані» Тернопільщиною. Одним із відомих є джерело Святої Анни, що біля села Лішня Кременецького району. Згідно з легендою, якщо тричі зануритися в нього з головою, то будеш здоровим упродовж року. Біля джерела облаштовані чоловіча та жіноча купальні.

Ще одна цілюща водойма є в урочищі Божа гора біля села Великі Бережці неподалік Кременця.

 

 

Колодязь 104-метрової глибини із цілющою водою в Свято-Духовському скиті, що за 4 км від Почаївської Лаври.
Колодязь 104-метрової глибини із цілющою водою в Свято-Духовському скиті, що за 4 км від Почаївської Лаври.

 

Описуючи тему «живої води» просто неможливо не згадати 104-метровий колодязь із цілющою водою в Свято-Духовському скиті, що за 4 км від Почаївської Лаври.

Тож подорожуйте Тернопільщиною із задоволенням, оздоровлюйтесь «живою водою» та живіть довго й щасливо!

Матеріал підготований на основі інформації журналу “TernoTRAVEL”.