Товсті діти ростуть в суворих батьків

OzhirinnyaЗайва вага і ожиріння загрожує дітям, в яких батьки не виявляють прихильність і виховують авторитарним методом.

Вчені з канадського університету Макгілла в Монреалі вивчили спосіб життя 37 тисяч 577 дітей віком до 11 років. Їх батькам довелося відповісти на питання про метод виховання, всі сім’ї були розділені на дві групи: у першій відносини з дитиною класифікувалися як “ласкаві, з розумними дискусіями”, а другий – як “авторитарні”. Результати опитування зіставили з індексом маси тіла дітей – співвідношення ваги і зростання.

З’ясувалося, що жорсткі батьки ризикують виростити товстих дітей віком до 6 років на 30%, а у віці від 6 до 11 років – на 37% більше, ніж доброзичливі. На думку експертів, цей показник пов’язаний з тим, що дитина, втомившись від гіперопіки суворих батьків, врешті-решт перестає слухатися, не реагує на вказівки про те, що потрібно їсти корисну їжу, і шкодить сама собі, налягаючи на солодощі і борошняні вироби з почуття протиріччя.

Читайте також. Проблема ожиріння гостро відчувається у країнах, що розвиваються

«Дітей потрібно заохочувати за вживання здорової їжі з раннього віку. У процесі необхідно використовувати освітні та підбурюючі елементи, а не диктаторський підхід. Результати дослідження доводять, що на ожиріння впливають не тільки гени, але і середовище, в якому ми ростемо», – прокоментував опитування голова Національного форуму з проблем ожиріння – доктор Девід Хаслам.

У групу ризику, до речі, потрапляють і ті діти, батьки яких воліють проводити з ними не надто багато часу. Нещодавнє австралійське дослідження показало, що діти, які коротають вільні вечори перед телевізором або з ігровими приставками в руках, також часто страждають надмірною вагою. Експерти відзначили, що постійно перемикають кнопки на пульті не тільки товсті, але ще і нещасні діти: так вони намагаються позбавитися від емоційних проблем реального світу, однак лише посилюють неблагополучну ситуацію.

Джерело: bigmir)net.