Церква наполягає на строгому пості у Страсний тиждень (Відео)

P4130002-nУ християн розпочався Страсний тиждень – останній перед Великоднем. У цей час люди згадують останні дні земного життя Христа, його розп’яття і поховання. Віряни дотримуються у цей час найсуворішого посту.

Читайте також. Готуємося до Великодня: як Тернополем їхав Ісус на ослику (Фото)

Кожен день Страсного тижня наближує до урочистої події – Світлого Христового Воскресіння, йдеться у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

У понеділок, тобто сьогодні, християни згадують про Йосифа, якого продали брати в рабство. У вівторок, тобто завтра, в читаннях розповідають, як Христос навчав у Єрусалимському храмі і люди вважали Його пророком. Велика середа – день передання Ісуса на страждання і смерть. Особливо важливими вважають останні три дні перед Великоднем – Великі четвер, п’ятницю і суботу. У кожен з них на службах читають уривки з Євангелія, що розповідають про страждання Христа. У ці дні віряни дотримуються суворого посту,  “заради страждань Христових”, яких Він зазнав за гріхи людства.

Читайте також. Діти молилися за мир в Україні і співали духовні пісні (Фото)

– Церква наголошує на строгому пості, це перше, що має бути дотримано кожним, крім тих людей, які дійсно не можуть – хворі, діти маленькі, студенти, які дійсно мусять повноцінно харчуватися. Строгий піст обов’язковий, у Великодну п’ятницю – сама вода або хліб і вода, так само в середу, – пояснює священик Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці отець Орест Павліський.

Страсна п’ятниця – найскорботніший день християнського календаря. Люди цього дня приступають до Плащаниці.

Читайте також. Священик бачив криваві події у Києві і виклав свої переживання у віршах (Фото)

– Митрополит дуже гарно казав одного разу: “Запрошую Вас у Великодну п’ятницю прийти не тільки до Плащаниці, а й сісти біля гробу, постояти, помолитися біля гробу Господнього”. Це відбувається один раз на рік, це наш обов’язок прийти до Плащаниці. Традиція перенеслася в сучасний світ, коли біля людей, які померли, ми залишаємося певний час. Подібно Ісус Христос лежатиме в гробу, а ми, прийшовши до Плащаниці, зможемо залишитися з ним наодинці. Церкви будуть відкриті всюди цілу ніч, – каже отець Орест.

Завершиться Страсний тиждень у суботу, після опівночі, коли християни привітають один одного радісним “Христос воскрес!”, сповіщаючи прихід головного християнського свята.