Ветеран АТО Валерій Ананьєв про війну на Донбасі: “Це війна за думки людей” (Відео)

Валерій Ананьєв, 2015 рік. Фото - Фейсбук
Валерій Ананьєв, 2015 рік. Фото – Фейсбук

Війна на Донбасі триватиме ще 10-20 років.

Про це сказав в програмі “Рандеву” на 5 каналі ветеран АТО екс-десантник 25-ї бригади ЗСУ Валерій Ананьєв.

У тому, що військова агресія Росії щодо України стала можливою в принципі, немало провини й українського суспільства, що було інертним, вважає Ананьєв. Каже, такого висновку дійшов у 2014 році на передовій Донбасу і пояснює це на собі.

“Я зрозумів те, що я винен, що ця війна стала можливою… Я жив, керуючись тільки своїми якимись потребами, я не ніс відповідальності ні за що. Я не був громадянином своєї країни… Я вніс свій маленький внесок в те, щоб ця війна була можливою. І коли я це зрозумів, мені стало соромно”, – сказав Ананьєв, зазначивши, що після такого свого висновку в жовтні 2014 року продовжив контракт із ЗСУ.

Ананьєв підкреслив, що війна з російським агресором на Донбасі триватиме доти, доки українськими патріотами і справжніми відповідальними громадянами України стануть не менше 20% її мешканців, які будуть впливати на ситуацію в країні і за ними підуть решта, зробивши абсолютно неприйнятними для України всі ідеї “руского міра”.

“Ця війна, яку ми ведемо, вона – не за землю. Це війна за думки людей”, – упевнений Ананьєв.

Про створення єдиної української православної церкви і надання їй томосу ветеран АТО висловився так: “Це буде найбільша перемога України за 400 років”.

Повна версія інтерв’ю – у відео 5 каналу.