“Це технологія”, – КВУ, “Опора”, політики і експерти висловились про опитування від Зеленського 25 жовтня (Відео)

Всеукраїнське опитування, яке Президент ініціював провести під час місцевих виборів 25 жовтня, не може відбуватись у приміщенні виборчих дільниць і ЦВК не має права його проводити.

Про це, повідомляє “5 канал“, заявили не тільки і Комітеті виборців і в мережі “Опора”, а й у Верховній раді України.

в на в і пояснилиомітет виборців пояснив

“Виборчий кодекс чітко передбачає, що на виборчій дільниці відбуваються лише виборири – ніяких псевдореферендумів, ніяких псевдоопитувань. Не бачу жодних підстав, щоб це опитування фінансувалось із держбюджету”, – сказав голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Очільниця громадської мережі "Опора" Ольга Ацвазовська підкреслила, що в самому факті проведення лпитування в день виборів немає нічого протизаконного, однак є нюанси.

"За винятком, якщо в змісті питань буде зпкладена пряма чи прихована агітація і також порушенням буде організація такого опитування в приміщенні для голосування", - сказала Айвазовська.

Читайте також: Зеленський анонсував всеукраїнське опитування: “25 жовтня я задам тобі 5 питань” (Відео)

Голова Верховної ради України Дмитро Разумков заявив, що жодних документів, які дозволяли б 25 жовтня організувати на виборчих дільницях опитування, що його могла б проводити ЦВК, український парламент не приймав: "Додаткових коштів для проведення якихось опитувань, не передбачено... Законів не було ухвалено, які дозволяли б проводити це саме Центральній виборчій комісії".

"Це технологія... Мета - прикрити народовладдям свої ідеї", - сказав про ініціативу Зеленського нардеп Олексій Гончаренко.

Читайте також: Офіс Президента пояснив ідею Зеленського з опитуванням на виборчих дільницях

Більше подробиць про ідею Володимира Зеленського провести у день місцевих виборів всеукраїнське опитування і реацію на це українськог осуспільства - у сюжеті "5 каналу"