Це таки Україна: як виглядає традиційна українська вишивка Донбасу (Фото)

д6графікМережею сьогодні ширяться тематичні добірки з Донбасу до Дня вишиванки. У них – чимало фото традиційних українських вишивок, притаманних цьому українському краю здавна.

“Донбас – це не просто Україна. Це, насамперед, українці, яких тут більшість. І це греки, німці, росіяни, представники інших національностей, які безумовно підтримують Україну і не хочуть руйнівної російської окупації. Кримінальники і невдахи з усієї Росії, які приїхали в Україну зі зброєю і почали в примусовому порядку будувати на Донбасі “рускій мір”, навіть у Вікіпедію не потрудилися заглянути, щоб зрозуміти просту істину – це український регіон, навіть за етнічним складом. Ми про це і раніше знали, як і про греків з німцями, а пітерським і мурманським бойовикам, які сюди понаїхали, Кисельов зовсім інше в вуха надув», – в день української вишиванки донецький блогер pauluskp зробив добірку, що розвінчує міф про «рускій Донбас».

д1д2д3

Це теж Донбас, Юзівка (нині Донецьк)
Це теж Донбас, Юзівка (нині Донецьк)
Лисичанськ
Лисичанськ
Родина Алчевських на честь яких названо місто Алчевск. "Я не бачу кокошників!!!", - відгукнклась на публікацію в соцмережі користувач
Родина Алчевських, на честь яких названо місто Алчевск. "Я не бачу кокошників!!!", - відгукнулась на публікацію в соцмережі одна з дописувачок

 
"Засновник міста Алчевськ Олексій Алчевський брав участь в українському національному русі. Очолював харківську «Громаду» (гурток української інтелігенції). Ініціював і фінансував спорудження першого пам'ятника Тарасу Шевченку (Харків, 1899). Його дружина український педагог, організатор народної освіти Христина Алчевська популяризувала українську мову, народну пісню, творчість Тараса Шевченка. На своїй садибі у Харкові (тепер будинок Центру громадських зв'язків) у 1899 році встановила перший у світі пам'ятник Тарасу Шевченку, погруддя роботи скульптора В. Беклемішева", - додала в коментарях Ирина Голец.