“Це питання життя”, – глава МОЗ різко розкритикував суми на медицину в проєкті держбюджету (Відео)

Міністерство охорони здоров’я категорично не погоджується з сумами на медицину, яку передбачає проєкт держбюджету України на 2021 рік і готове пояснити кожну гривню більших видатків, які пропонує на галузь охорони здоров’я в час епідемії Covid-19.

Про це заявив сьогодні на щоденному брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Міністр заявив, що затверджений Урядом і поданий на розгляд Верховної ради України проєкт держбюджету- 2021 передбачає майже вдвічі меншу суму, ніж цього потребує система охорони здоров’я України.

“Я не підтримав бюджет, який був проголосований на засіданні Уряду, тому що загальна сума на медицину замість 296 мільярдів гривень 159 мене не влаштовує”, – заявив очільник МОЗ.

Степанов пояснив, що, до прикладу, на вакцинацію від Covid-19 медиків, освітян, правоохоронців, інших груп ризику потрібно буде 15,1 млрд грн, тоді як у бюджеті передбачено лише 2,6 млрд грн. 

Крім того, вважає глава МОЗ, зарплата лікаря в Україні повинна стартувати з 23 тисяч гривень, медсестри – з 17 тисяч, санітарки – з 12 тисяч, інакше лікувати українців стане нікому.

Максим Степанов звернувся до нардепів із проханням збільшити видатки на систему охорони здоров’я України на наступний рік.

“Це не питання розкоші – це питання нашого життя”, – наголосив Максим Степанов і підкреслив, що при розгляді проєкту держбюджету в сесійній залі буде відстоювати кожну гривню на медицину.

Більше – у прямій мові міністра Максима Степанова.