“Це – не війна з росіянами, а війна з режимом і окремими керівниками”, – підполковник Ігор Ларін

unnamedСформовані під час другої хвилі часткової мобілізації у травні цього року батальйони територіальної оборони вже на повний голос заявили про себе. І довели – воювати вміють.

Про це ІА «7 Днів-Україна» повідомив Василь Лабай – представник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України.

Пройшовши бойове злагодження, вояки за короткий проміжок часу стали у стрій Збройних Сил України і на рівні зі штатними військовими частинами Української армії та іншими військовими формуваннями боронять українську землю від ворога.

Читайте також. Волонтери з Тернопілля підвезли бійцям “Збруча” майже 5 тисяч літрів питної води та утеплення для наметів

Уже майже два місяці пройшло з того часу, як бійців 6-го батальйону територіальної оборони “Збруч” раптово перекинули з Тернопільщини на південь нашої держави для підтримки одного з регіонів від потенційної небезпеки вторгнення ще й на цьому напрямку (окрім Донбасу) російського загарбника. Сформований з добровольців і мобілізованих громадян з усіх куточків Тернопілля військовий підрозділ почав виконувати бойові завдання щодо захисту, охорони та оборони територіальної цілісності України на ввіреній їм ділянці.

Читайте також. Тернопіль: міські депутати просять Порошенка ввести воєнний стан в зоні АТО (Відео)

Чимало з тих військовослужбовців, які служать зараз у батальйоні, коли оголосили мобілізацію, свідомо залишили бізнес, сім’ї і пішли захищати Україну. Ще жодного разу ніхто про це не пожалкував. У кожного із них – чималий життєвий досвід, у багатьох – у військовій справі.

На побут у польових умовах військовослужбовці батальйону не нарікають: помитися є де, медичне забезпечення – хороше, відпочинок організовують. У вільний час можна як на облаштований спортивний майданчик податися, так і в шахи пограти, або новини по телевізору подивитися.

Читайте також. Тернопілля дізналося, що втратило ще одного свого Героя

— Ніхто з нас не розраховував на умови у п’ятизірковому готелі. Запануємо, коли війна закінчиться, виженемо ворога з української землі та мир і спокій в державі буде, — зізнається рядовий Андрій Глов’юк, який хоч і не служив раніше в армії, проте попросився добровольцем у батальйон.

Андрій — кухар. На обід товаришам приготував рибну юшку, гречку та салат Олів’є. Харчування батальйону організовують за усіма нормами, але охочим у добавці рядовий Глов’юк не відмовляє, а на тих, хто в наряді, гаряча страва чекає завжди.

Читайте також. Пластуни у Тернополі зібрали для вояків АТО 4500 грн лише за дві години (Відео)

За кілька місяців існування підрозділу колектив здружився — один одного чоловіки підтримують. І хоча ситуація в районі виконання завдань батальйону напружена, бойовий дух тернополян сильніший ніж у ворога. Бо обороняють вони українську землю. І за велінням серця опинилися зараз у вирі гарячих подій. Бойовий дух бійців, за словами командира 6-го батальйону територіальної оборони підполковника Ігоря Ларіна, підтримують досвідчені офіцери та сержанти. Допомагають також й військові капелани. Найголовніше зараз бути готовим до виконання поставленого завдання. І бійці самі це добре усвідомлюють.

— Це не війна з Росією — це війна за нашу свободу і життя. Це не війна з росіянами, а війна з режимом і окремими керівниками, — наголошує командир батальйону “Збруч” підполковник Ігор Ларін. — Треба бути до кінця послідовним у своїх діях, у прийнятті рішень. Треба нарешті визнати агресію, називати речі своїми іменами і не підставляти другу щоку. У боротьбі розраховувати на власні сили, бити ворога і вигнати цю погань з нашого українського дому.

Патріоти, які зараз служать у батальйоні на це здатні, переконує їхній керівник.

Софія Левицька