“Це не експериментальні ліки”, – заступник глави МОЗ про нове лікування Covid-19 в Україні (Відео)

Ірина Микитчак. Фото - Tvoemisto.tv
Ірина Микитчак. Фото – Tvoemisto.tv

Лікувати хворих із Covid-19 українські лікарі можуть тепер за допомогою препаратів, що не мають відповідної реєстрації в Україні, та добре зарекомендували себе під час застосування в різних країнах світу.

Таке право медикам дало рішення, яке 30 березня прийняла Верховна рада України, пояснила в ефірі ТСН заступник міністра охорони здоров’я України Ірина Микитчак.

“Це не експериментальні ліки в нас запроваджуються, це ліки, який на цей момент не зареєстровані в Україні, але використовуються у світі, і є довіра до цих ліків”,  – сказала представниця МОЗ.

Ірина Микитчак наголосила, що спеціальних ліків саме від Covid-19 немає в жодній країні світу, як і єдиного для всіх країн протоколу лікування коронавірусу. Тому Україна використовує досвід інших країн та рекомендації ВООЗ щодо ефективності того чи іншого препарату при лікування хворих на коронавірус.

Заступник глава МОЗ зазначила, що 80% інфікованих хворіють легкою формою коронавірусу, а лікування незареєстрованими в Україні ліками може знадобитись тим 20-ти відсоткам хворих, одужання яких від Covid-19 може залежати від успішності лікування важких супутніх чи хронічних хвороб.

“Ті 20%, які будуть потребувати стаціонарного лікування, інтенсивної терапії, – це, власне, є ті люди, на якиих ми і маємо скерувати усі зусилля нашої системи охорони здоров’я”, – пояснила Ірина Микитчак і закликала українців суворо дотримуватись карантину.

Більше – у повній версії коментаря представника МОЗ Ірини Микитчак.