“Це може поставити під сумнів результат”, – міністр назвав ключові завдання МАГАТЕ на Запорізькій АЕС (Відео)

Міністр енергетики України і члени місії МАГАТЕ. Джерело фото – УНН

Під час інспекції захопленої військами РФ Запорізької АЕС місія МАГАТЕ має отримати доступ до всіх необхідних об’єктів. Якщо окупанти не дозволять цього зробити, висновки міжнародної місії можуть бути необ’єктивними.

Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі єдиних новин.

"Ключове - аби росіяни дійсно допустили до тих об’єктів, які місія має на меті оглянути. Ми розуміємо, що можуть бути маніпуляції: показати якусь картинку чи скласти маршрут, де за фактом місія просто не зможе побачити, що відбувається. І тоді, безумовно, це може поставити під сумнів результат", - сказав Галущенко.

Міністр наголосив, що у МАГАТЕ є чіткий перелік об'єктів, які місія має оглянути на АЕС. Пункти цього списку практично співпали з переліком, який запропонувала Україна. Фахівці місії мають не тільки з'ясувати технічні нюанси стану обладнання АЕС, а й ризики ядерної загрози роботи станції за присутності на ній озброєння російських окупантів та обстрілів російськими військами об'єктів АЕС.

"Місія має перш за все, крім суто технічної функції, показати ті загрози ядерній безпеці, які несуть на території АЕС присутність Збройних сил РФ, зброї і важкої техніки", - підкреслив Галущенко. 

Міністр енергетики наголосив, що Україна робить все належне, щоб забезпечити прибуття місії МАГАТЕ на Запорізьку АЕС. Провокацій і маніпуляцій зі сторони російських окупантів українська сторона не виключає.

Читайте також: Боррель сказав, на який результат сподівається від місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС

Нагадаємо, Україна і світ вимагають від Росії забрати свої війська з Запорізької АЕС і перетворити її на демілітаризовану зону. Росія наразі відмовляється це робити.

Читайте також: Місія МАГАТЕ дісталась до Запоріжжя кортежем однакових джипів (Відео)