“Це може бути “підстава”, – екс-офіцер спецслужб Білорусі про підозрюваних в убивстві Шеремета (Відео)

Ігор Макар

Троє підозрюваних в Україні в убивстві Павла Шеремета можуть бути непричетними до цього злочину, бо при плануванні вбивства Шеремета КГБ Білорусі виконавцями обирало людей, яких не мали знайти.

Про це заявив в інтерв’ю “ТСН” екс-працівник спецслужб Білорусі Ігор Макар, який раніше оприлюднив так звані “плівки КГБ Білорусі” і дав свідчення українським правоохоронцям у справі вбивства Павла Шеремета.

Читайте також: Шеремета планувало підірвати КДБ Білорусі (Аудіо)

Ігор Макар підкреслив, що на запису 2012 року глава КГБ Білорусі Вадим Зайцев дає своїм підлеглим вказівки так підібрати виконавців вбивства Павла Шеремета, щоб цих виконавців неможливо було знайти. Після відставки Зайцева вказівок білоруським спецпризначенцям не змінювали, а з кінця 2015 року білоруські спецслужби почали активно вивчати пересування Павла Шеремета.

"Я переконаний, що в голови Комітету держбезпеки, зокрема, Зайцева, була одна задача: щоб виконавці ніколи в житті не попалися. Щоб жоден експерт не довів, що це було зроблено з залученням якихось коштів, якихось предметів, якоїсь людської роботи, щоб це було своїм природним способом. Це може бути і "підстава" якихось людей: вчинити злочин таким чином, щоб підозра впала на іншу людину. Саме в цьому напрямку Зайцев і працював", - сказав колишній заступник командира спецпідрозділу "Алмаз" Ігор Макар.

Він зазначив, що затриманих в Україні підозрюваних в убивстві Павла Шеремета не знає. Макар упевнений, що замовником убивства є режим Лукашенка і рано чи пізно це буде доведено й міжнародним судом.

Читайте також: Стало відомо, як “плівки КГБ Білорусі” вплинуть на долю підозрюваних в убивстві Шеремета (Відео)

Нагадаємо, за вбивство Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві затримали трьох підозрюваних: Юлію Кузьменко, Андрія Антоненка і Яну Дугарь. Їх українське слідство вважає виконавцями злочину. Всі троє затриманих це заперечують.

Читайте також: У Києві в справі Шеремета дав свідчення білоруський офіцер, який оприлюднив “плівки КГБ Білорусі” (Відео)

У МВС України відразу після опублікування в січні цього року "плівок КГБ Білорусі" заявили, що записи  стосуються замовника, а на долю підозрюваних у виконанні злочину вони не впливають.

Читайте також: Шеремета попереджали про підготовку замаху на нього – у справі з’явився новий свідок (Відео)

Більше про те, як КГБ Білорусі планувало вбивство Павла Шеремета,  - у повній версії інтерв'ю ТСН колишнього офіцера спецслужб Білорусі Ігоря Макара .