“Це безпрецедентний спір”, – в Ощадбанку розповіли, як вимагатимуть в Росії втрачене через анексію Криму

Ощадбанк супервивіска з логотипомСудовий процес може затягтися на кілька років, оскільки складність цієї справи є максимальною. Про це повідомив у соцмережі Facebook голова правління “Ощадбанку” Андрій Пишний.

За його підрахунками, внаслідок анексії Росією Криму банк втратив щонайменше $670 мільйонів. Не виключено, що сума, відшкодування якої вимагатиме від Росії банк, може зрости.

“Дуже попередня сума – 670 млн доларів. Це без урахування дуже і дуже багатьох факторів, які, ймовірно, збільшать претензії значно”, – написав Пишний.

Глава правління державного банку повідомив, що суперечка "Ощадбанк" проти РФ" є виключно комерційною і ґрунтується на двосторонній угоді, укладеній урядами України і РФ 27 листопада 1998 року.

"Офіційно це звучить так: "Ощадбанк діє виключно на свій розсуд як інвестор і як юридична особа приватного права з метою економічного захисту та поновлення своїх прав і інтересів в Криму", - повідомив він.

У той же час, голова правління банку зазначив, що складність цієї справи є "максимальною".

"Це безпрецедентний спір. Складний і водночас цікавий з юридичної точки зору. Я сам родом з юриспруденції і розумію, що означає участь у такій справі. Це епохальні речі. Але, незважаючи на мегасложность, правда за нами. І, так, я вірю в справедливість, справжнє правосуддя, мою команду і нашу з вами силу!", - підкреслив Пишний.

8 липня "Ощадбанк" направив офіційне письмове повідомлення уповноваженим представникам Російської Федерації за претензіями, які випливають з незаконного поводження з інвестиціями, які належать "Ощадбанку" в Криму.

Андрій Пишний переконаний, що адресати повідомлення про суперечку, в числі яких він згадав президента, прем'єра та голову МЗС РФ, "будуть воювати з нами так само, як воюють з Україною" з використанням ЗМІ, інтернет-ресурсів та проросійських сил в Україні, однак "ми до цього готові".

"Перспективи. Перемога. Вірю в це беззастережно. Ми йшли і готувалися до цього рішення довго і копітко. І ми зробили перший крок. За нами можуть піти інші", - зазначив Пишний.

Читайте також: Державний банк України подав на Росію позов — через анексію Криму втратив 15 млрд грн

Такі виставлені Росії претензії  можуть бути лише першим кроком: якщо Росія офіційно відмовить у їх задоволенні, далі можна буде звертатись до міжнародних судів. На досудове владнання ситуації сторони мають 6 місяців.

Тим часом "Приватбанк" уже звернувся одразу до Міжнародного арбітражного суду в Гаазі через втрачене в Криму. Банк Коломойсько мав на півострові 337 відділень - на 43 більше, як "Ощадбанк".