Тристороння контактна група в Мінську зустрінеться онлайн 14 травня

фото: УНІАН
фото: УНІАН

Українська делегація, яка підняла представницький рівень до народних депутатів та членів уряду, вперше братиме участь у засіданні в оновленому складі.

Про це 7 травня під час зустрічі з журналістами розповів голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Керівник Офісу президента зазначив, що перезавантаження представництва в Мінську необхідне, оскільки Україна хоче бути бути ініціатором процесу. За його словами, Україна очікує відповідних дій від РФ щодо підвищення статусу російської делегації.

“Україна таким чином демонструє великі серйозні наміри для виконання Мінських домовленостей. Ми хочемо рухатися і не втрачати час. Ми не збираємося роками вести переговори”, – сказав Єрмак.

Він розповів, що російська делегація наполягає на тому, щоб всі засідання були оформлені під протокол, проте вести його без офіційних представників немає сенсу. Ідея створення Консультативної ради, за його словами, досі не погоджена представниками Німеччини, Франції та ОБСЄ.

Також Єрмак повідомив, що найближчим часом Україна представить у Мінську своїх громадян, представників окупованих територій, які були змушені виїхати, втратили будинки та стали вимушеними переселенцями, пише Суспільне.

Крім того, керівник Офісу президента розповів, що на одній з переговорних підгруп спробують дійти до питання контролю над кордоном. На його думку, дедлайн у цьому питанні має бути незмінним – до кінця року. Він зазначив, що нині робота ТГК триває майже щодня.

Коментуючи майбутні місцеві вибори, Єрмак наголосив, що влада хотіла б провести вибори в ОРДЛО одночасно з усією Україною, у жовтні. Однак, про реалістичність подібних намірів можна буде говорити, щонайменше у серпні, коли стане зрозуміло, чи можливо підготуватися до виборів у встановлений законом термін. Він нагадав, що для проведення виборів РФ має вивести війська, а Україна – повернути собі контроль над кордоном. В іншому разі – проведення виборів неможливе.

При цьому очільник ОПУ додав, що нині майже погодили три пункти розведення сил на Донбасі.