Три причини загибелі 26 військових: ДБР заявило про завершення розслідування падіння Ан-24 під Чугуєвом (Відео)

Місце катастрофи Ан-26 під Чугуєвом 26 вересня 20220 року

За загибель 26-ти українських військових в авіакатастрофі Ан-26 під Чугуєвом 25 вересня 2020 року до кримінальної відповідальності притягнуто 6 високопосадовців, включно з командувачем Повітряних сил ЗСУ.

Про це заявило Державне бюро розслідувань України.

“Вперше в історії України в стислі терміни слідчі ДБР забезпечили швидке, повне та неупереджене розслідування обставин авіакатастрофи в ході якого, з поміж іншого, проведено понад 150 різних експертиз”, – сказан ов заяві ДБР.

Як ідеться в повідомленні, слідсто в кримінальному провадженні завершено 5 травня, про що повідомлено підозрюваним і потерпілим, які вже можуть знайомитися з матеріалами справи.

Читайте також: З літаками в небі і без промов: повна версія прощання з загиблими в катастрофі Ан-26 (Відео)

Як проінформували в ДБР, слідство встановило три причини, що в наслідку призвели до падіння літака під час тренувального польоту і загибелі 26-ти людей, які були на борту: членів екіпажу і курсантів Харківсьокого університету Повітрняих сил ЗСУ.

"Через недбале ставлення даних посадових осіб до військової служби, а також порушення підготовки до польотів у військовій частині та правил експлуатації літака АН-26 загинуло 26 військовослужбовців", - йдеться в заяві ДБР.

Читайте також: Падіння Ан-26 під Чугуєвом: повна версія звіту глави держкомісії про причини катастрофи (Відео)

У Держбюро розслідувань заявили, що в справі авіакатастрофи Ан-26 до кримінальної відповідальності притягнуто 6 посадових осіб:

  • командувача Повітряних Сил Збройних сил України;
  • начальника Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба;
  • командира військової частини А4104;
  • заступника командира військової частини А4104;
  • заступника командира військової частини з льотної підготовки;
  • керівника управління польотами 25 вересня 2020 року на аеродромі "Чугуїв".

Крім того, трьом особам, яким повідомили про підозру минулого тижня, 3 травня 2021 року Печерський районний суд обрав запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

"Наразі всім підозрюваним, їх захисникам та потерпілим (родичам загиблих) повідомлено про завершення досудового розслідування та надано безперешкодний доступ до матеріалів провадження. За наслідками виконання вимог ст. 290 КПК України обвинувальний акт буде направлено до суду. Розраховуємо на належну процесуальну поведінку усіх учасників провадження задля якнайшвидшого скерування обвинувального акту до суду", - наголосили в ДБР.