Три мозаїчні композиції у Тернополі можна буде придбати на аукціоні (Відео)

іконаБлагодійний аукціон проведуть в Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Тернополі сьогодні, 21 вересня.

Початок – о 12.30 на подвір’ї перед храмом.

Читайте також. Тернопіль: в Архикатедрі виставили роботи Теодозія Будуйкевича – шукають покупців-благодійників

Усі охочі зможуть придбати три мозаїчні композиції. Автор ікон – Теодозій Будуйкевич, який належить до мистецької школи отця Івана Марка Рупніка у Римі. Вона оформляє відомі святині Європи.

Папська каплиця «Мати Відкупителя» у Ватикані, крипта Святого Отця Піо у Сан-Джованні Ротондо в Італії, Фатіма у Португалії, Люрд у Франції – ці відомі святині світу прикрашають роботи видатних митців школи отця Івана Марка Рупніка. Український учень цієї школи Теодозій Будуйкевич пожертвував  ікони Архикатедральному собору Тернополя. Його робити зможуть придбати тернополяни на благодійному аукціоні. Виручені гроші передадуть тернопільському батальйону “Збруч”. Докладно - у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

- Зараз ми контактуємо з родичами бійців і хочемо подбати про прилади нічного бачення для всіх блокпостів, – розказує синкел УГКЦ в Тернопільсько-Зборівській архиєпархії, декан Тернополя отець Віталій.

Довідково. На аукціоні можна буде придбати три роботи. Дванадцятилітній Ісус, що навчає у храмі – копія ікони з катедрального собору у Мадриді. Богородиця з Ісусом – теж копія однієї з 12 Богородиць на площі у Люрді. Що одна робота Теодозія Будуйкевича – Деісус – триптих Христос в оточенні Богородиці та Предтечі. Тернополян запрошують прийти у храм, оглянути ікони та самим їх оцінити.