Три доби кровопролитних боїв під Дебальцевим: перші підсумки та імена загиблих українських бійців (Список)

бій-наш боєць на фоні вогнюУкраїнські військові після контратаки 18 грудня утримують два опорні пункти, відбиті в бойовиків на Світлодарській дузі.

На 20 грудня ситуація на Світлодарській дузі стала стабільнішою – після невдалих атак бойовики 20 грудня обстріли проводили вже не такі потужні. Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов.

Читайте також: «Суворовським маршем», — терорист Стрєлков «злив» бойовиків «ДНР» на Світлодарській дузі

Він проаналізував три доби боїв під Дебальцевим і назвав імена українських військових, які за цей час загинули в боях на Світлодарській дузі.

Читайте також: Бойовики визнають, що під Дебальцевим не можуть відбити в українських військових своїх втрачених позицій

Допис Бутусова у Фейсбук на кінець доби 20 грудня ІА “7 Днів-Україна” подає повністю:

"18-19 грудня - дві доби безперервних боїв. На третій день - 20 грудня, бойові дії тривали, але ситуація заспокоїлася, постріли чути, але вщухла канонада.

Зайнято два опорні пункти противника, які в російських джерелах іменуються "Хрест" і "Зірка", в районі села Калинівка та Свеітлодарського водосховища. Це в лісі на захід від висоти 220, де йшов бій 29 червня 2016-го. Зайняття цього лісу створює загрозу для контролю противником висоти 220 і інших позицій. Спроби противника відбити втрачені позиції відбиті.

Підрозділи 3-го батальйону 7-ї мотострілецької бригади російських окупаційних військ, які протистоять нам, кинули 4 трупи своїх товаришів, а також 1 тяжкопораненого, і відійшли на сусідні опорні пункти.

Які втрати на зайнятих ними на сусідніх позиціях висотах, накритих нашою артилерією - невідомо, дані щодо втрат супротивник як завжди приховує. Радіоперехоплення каже, що вони втратили більше 20 осіб, але ці дані потребують уточнення та перевірки.

Наші загальні втрати за час боїв - 3 загиблих зі складу 25-го батальйону, 4 загиблих зі складу 1-го батальйону 54-ї механізованої бригади. 1 військовослужбовець пропав без вісті. Поширені в українських соцмережах чутки про нібито 19 загиблих не відповідають дійсності.

Наразі підтверджена загибель і повідомлені родичі п'яти загиблих воїнів:

Андрешків Володимир, 25-й батальйон 54-ї омбр, с. Бортники Львівської області.

Панасенко Василь, 25-й батальйон 54-ї омбр, м. Ірпінь Київської області.

Сергій Степаненко, 25-й батальйон 54-ї омбр, м. Бориспіль Київської області.

Роман Радивилів, 1-й батальйон 54-ї омбр, м. Дергачі Харківської області.

Дмитро Клименко, 1-й батальйон 54-ї омбр

Кілька воїнів отримали серйозні поранення.

Імена загиблих будуть опубліковані після підтвердження та оповіщення родичів.

Основні втрати - в результаті масованого артилерійського і мінометного вогню російської артилерії, яка била по всьому району і в тому числі по населених пунктах Луганське та Миронівське. Придушити російську артилерію повністю не вдалося  - противник працює з великих дистанцій, або розгортається на добре обладнаних позиціях, для знищення яких необхідна велика щільність вогню, а також точне цілевказування, коригування вогню, хороша взаємодія різних сил і засобів.

Російські найманці, які брали участь у бою, в своїх інтерв'ю відзначають, що нашій піхоті вдалося досягти тактичної раптовості. Однак вогневі засоби противника на сусідніх висотах були придушені не повністю.

Також відзначають, що збереження опорних пунктів на сусідніх висотах, які контратаці наших підрозділів не піддалися, дозволило відновити управління підрозділам, що втекли з передової.

Весь район, в якому ведуться бойові дії, повинен перебувати за умовами Мінських угод під українським контролем. Проте російське командування порушує угоду і продовжує розміщувати свої війська і важку артилерію в цій зоні.

Причини високих втрат необхідно вивчити і проаналізувати.

Загрози розширення бойових дій по фронту, або атаки російських військ, зараз немає. Українські воїни зберігають боєздатність і мотивацію".

Сьогодні ж вранці Юрій Бутусов зробив ще один допис у Фейсбук, в якому повідомив, що бої на Світлодарській дузі ідут ьі сьогодні.

Також журналіст уточнив дані про загиблих. Ось що дослівно написав вранці 21 грудня Бутусов:

"Завдяки їм, там далеко на фронті, ми тут не чуємо розриви снарядів, які вони брали на себе.

Андрешків Володимир Степанович, 25-й батальйон 54-ї омбр, с. Бортники Львівської області. 47 років. Учасник подій на Майдані, у тому числі 18-20 лютого 2014-го. Залишилася дружина і четверо дітей.

Степаненко Сергій Євгенович, 25-й батальйон 54-ї омбр, м. Бориспіль Київської області. 49 років. Залишилася дружина і син.

Панасенко Василь Геннадійович, 25-й батальйон 54-ї омбр, м. Ірпінь Київської області. 33 роки.

Роман Радивилів, 1-й батальйон 54-ї омбр, м. Дергачі Харківської області. 32 роки. Український активіст, учасник революції, доброволець "Правого сектора", поступив на службу в ЗСУ.

Дмитро Клименко, 1-й батальйон 54-ї омбр. Колишній доброволець "Правого сектора", уклав контракт з ЗСУ.

В боях 18-19 грудня під Світлодарськом загинуло всього 7 українських вояків, 1 пропав без вісті. Імена ще 2 українських вояків і зниклого відомі - вони зі складу 54-ї бригади.

Імена всіх полеглих бійців будуть опубліковані найближчим часом.

Вони віддали свої життя за нашу свободу і за сильну країну, яку ми зобов'язані побудувати, і яка не забуде своїх вірних синів... Ми не забудемо.

Бої під Світлодарськом тривають і сьогодні."