Три автобуси із вояками ВВ відправили з Тернополя до Києва. Розповідь активіста, який блокував колону (Відео)

P1200048-nТри автобуси із бійцями ВВ із Тернополя на Київ виїхали у ніч на 20 січня. Цей факт підтверджують активісти та депутати, які намагалися заблокувати рух транспорту. Близько 10 тернополян організувалися  через соціальні мережі. Але завадити руху автобусів перешкодили працівники ДАІ.

Пояснення з приводу нічних подій тернополяни намагалися отримати в обласному управлінні міліції 20 січня. Кілька десятків людей зібралися біля входу у приміщення. На вулиці Валовій у той час проводили прийом громадян відразу кілька депутатів різних рівнів, оскільки суд заборонив пікетувати будівлі державних установ у Тернополі.

Читайте також. Націоналісту на Тернопіллі кинув камінь у вікно полковник СБУ? (Відео з місця події)

– Я як депутат обласної ради звертався до тих, хто відправляв і супроводжував вояків до Києва, – каже Степан Барна. – Жоден із правоохоронців не представився. Не пояснили мені і того, чому машини ДАІ перешкоджали руху транспорту. Заважали подальшому пересуванню нашої автоколони, яка їхала на підтримку європейського вибору України.

Після нього слово брали кілька партійців та громадських діячів. Лунали вимоги надати інформацію про те, де зараз перебуває місцевий підрозділ «Беркуту», чим він займається. Цікавило присутніх і питання про виїзди на Київ усіх працівників місцевої міліції.

До тернополян вийшов лише заступник начальника УМВС в області Василь Облещук. Він повідомив, що Віктор Сак зранку проводив прийом громадян. Записатися на цю зустріч міг будь-хто. Тому пана Облещука здивувало, що депутати, які прийшли під міліцію в обідню пору, цього не зробили. На час протестної акції головний міліціонер Тернопілля перебував у Чорткові. Там кілька днів тому сталося вбивство літньої жінки. Віктор Сак взяв справу під власний контроль.

– Я вважаю і, думаю, ви погодитеся, що останні два місяці між нами було взаєморозуміння по тих чи інших питаннях, – каже Василь Облещук. – У будь-який понеділок ви можете прийти на прийом до Віктора Сака…

Читайте також. Тернополяни протестували на Майдані у касках і медичних масках (Фото, Відео)

Наразі правоохоронець не підтвердив інформацію про перебування в Києві міліціонерів з Тернополя, але й не заперечив її. Пояснив, що дані про дислокацію будь-яких підрозділів міліції, в тому числі й «Беркуту» депутати мають повне право отримати за відповідним запитом. Адже такі дані підпадають під гриф «секретно». Відповідь усім надають у визначений законом термін.

До речі, коли одна із тернопільських журналісток вранці 19 січня намагалася отримати коментар про виїзд автобусів до Києва, їй у прес-службі міліції повідомили лише таке: “Ми виконуємо свою роботу…”.

Про те, як усе відбувалося уночі, розповідає голова товариства «Міщанське братство Тернополя», підприємець Юрій Войтович. Наші читачі мають право знати все – від першої особи. Він на власному авто супроводжував автобуси із вояками аж до Кременця, де активістам перегородили дорогу, не пропустивши їхній транспорт далі.