Троє з Тернопілля опинилися серед тих прибічників «Русского мира», на яких обміняли наших заручників

227 грудня 2017 року в рамках Мінських угод на Донбасі відбувся масштабний обмін полоненими. Серед звільнених із російського полону і троє жителів Тернопілля.

А до  списку так званих прихильників «Русского міра», яких обміняли на українських заручників, потрапили обвинувачені у злочинах проти національною безпеки України та громадської безпеки Ярослав і Дмитро Лужецькі та Олег Шуляков, повідомила прес-служба апеляційного суду Тернопільської області.

Згідно з матеріалами кримінального провадження, влітку 2014 року брати Лужецькі вербували чоловіків воювати на боці терористичних угрупувань «ДНР» та «ЛНР». У повідомленні вказано, що «досудовим слідством вони обвинувачувалися за статтями 258-3, 258-4, 258-5, 109, 110, 111 КК України (державна зрада, посягання на територіальну цілісність України та заклики, спрямовані на захоплення державної влади, створення терористичної групи, фінансування тероризму). Крім того, Д. Лужецькому інкримінувалася ч. 1 ст. ст. 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю), а Ярославу — ч.1 ст. 172 КК України (грубе порушення законодавства про працю). Органами досудового розслідування Олегу Шулякову оголошено підозру за ч.1 ст. 258-3 КК України (створення терористичної організації). Кримінальні провадження за цими справами розглядав  Тернопільський міськрайонний суд».

.