Третина українців упевнені, що місцеві вибори не змінять на краще ситуації в громадах

фото: Антикризовий медіа-центр

38% українців не віряться, що після місцевих виборів 25 жовтня у їхніх громадах зміниться ситуація.

Про це свідчать дані опитування Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

“38% опитаних упевнені в тому, що місцеві вибори не змінять ситуації в громадах, проте 34% вважають, що вибори змінять стан справ у їхніх громадах на краще”, – зазначено у дослідженні.

При цьому, 5% опитаних очікують змін на гірше, інформує Суспільне.

Окрім того, більшість українців (57%) вважає, що вибори в цілому будуть чесними. При цьому 16% респондентів упевнені в тому, що вибори пройдуть без порушень, ще 41% вважають, що окремі порушення не вплинуть на кінцевий результат.

Найбільше на краще після виборів сподіваються на заході: 41% очікує такі зміни у своїх громадах, а 36% – в цілому в країні.

Загалом, 40,7% учасників опитування у відповідь на запитання “чи збираєтеся Ви взяти участь у голосуванні?” відповіли “скоріше так”, “безумовно” взяти участь у голосуванні збираються 41,2% респондентів. Не збираються обирати місцеву владу 6,1% учасників опитування.

Загальноукраїнське дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно  з соціологічною службою Центру Разумкова з 14 по 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2022  респондентів віком від 18 років методом інтерв’ю “обличчям до обличчя” за місцем проживання респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування дослідження здійснене в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.