Третє щеплення проти Covid-19 таки буде потрібне: Pfizer починає випробування

Американська компанія Pfizer у спілці з німецькою корпорацією BioNTech заявили про намір почати випробування третьої дози вакцини, щоб посилити імунітет щеплених проти нових штамів Covid-19.

Про це йдеться в документі, оприлюдненому на сайті BioNTech у четвер, повідомляє “Укрінформ“.

“Pfizer побачили обнадійливі результати в поточному дослідженні щодо введення третьої, бустерної, дози вакцини BNT162b2. Попередні дані випробувань демонструють, що бустерна доза, яка вводиться через шість місяців після другої дози, має стабільний профіль засвоєння”, – зазначається в документі.

При цьому вказується, що третє щеплення викликає високі титри нейтралізації, в тому числі Beta-штаму коронавірусу, які "у п’ять-десять разів вищі, ніж після двох основних доз".

Компанії планують оприлюднити точні дані незабаром, а також подати результати досліджень до американського і європейського регуляторів – FDA та EMA - впродовж наступних тижнів.

Водночас зазначається, що хоча третя доза вакцини BNT162b2 і зберігає "найвищий рівень захисної ефективності" проти всіх наявних штамів, компанії розробляють оновлену версію вакцини Pfizer-BioNTech від Covid-19, націлену на повний спайковий білок штаму Delta.

Перша партія такої вакцини вже виготовлена для випробування на заводі BioNTech у Майнці, Німеччина. Компанії планують розпочати клінічні дослідження у серпні, за умови схвалення регуляторних органів.

Нагадаємо, вакцина від Pfizer/BioNTech вважається однією з найбільш ефективних серед наявних препаратів такого типу за умови засвоєння організмом двох доз.