“Треба вміти захищати себе”, – Зеркаль назвала запобіжник для вторгнення РФ в Україну

Доки Росія не побудувала “Північний поті-2”, запобіжником для України від вторгнення РФ є українська газотранспортна система. Саме українська ГТС для росіян наразі безальтернативним способом заробітку на транзиті російського газу в Європу.

Таку думку екс-заступник глави МЗС України Олена Зеркаль висловила в інтерв’ю на 5 каналі.

“Якщо буде “Північний потік” і якщо вони зможуть отримувати гроші за продаж газу в Європі не у зв’язку з транспортуванням через Україну, тоді, в принципі, в них немає жодних перепон щодо повного військового вторгнення… Тобто запобіжник, який в нас є зараз, він вже не буде працювати. А труба – це запобіжник”, – сказала Зеркаль про українську ГТС.

Читайте також повну версію інтерв'ю: Зеркаль попередила про загрозу вторгнення Росії в Україну через “Північний потік-2” (Відео)

Олена Зеркаль наголосила, що санкції за будівництво "Північного потоку" Захід запровадив завдяки зусиллям України. Тому Україні слід і далі вчитись себе захищати всіма доступними методами. Зокрема, домагатись від західних партнерів посилення санкцій проти Росії за військову агресію проти України і подальшу ескалацію конфлікту.

"У мене завжди була позиція, яка полягала в тому, що є держава-агресор, є країна Україна, яка страждає від агресії Російської Федерації. І треба вміти захищати себе. І тільки з сильними будуть розмовляти на рівних",  - підкреслила Зеркаль.