“Треба робити Росії боляче”, – Огризко пояснив, як вигнати окупантів з Донбасу

Володимир Огризко. Фото – ЕРА

Україна може примусити російських окупантів піти з Донбасу тільки шляхом спільного з Заходом тиску на РФ і запровадження нових санкцій проти Росії. Лише після цього можна буде говорити про введення на Донбас миротворчої місії ООН чи інші формати подолання наслідків військової агресії РФ проти України.

Про це екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко заявив в ефірі телеканалу “Україна-24“.

На думку Огризка, щоб вигнати Росію з Донбасу, Україні з її союзниками слід мислити і діяти стратегічно, аби змінити позицію РФ.

"Допоки ми не змусимо Росію змінити позицію, шанси дорівнюють нулю… Днями Путін назвав Україну проєктом Заходу. А як можна взагалі, з його точки зору, вести якісь справи з проєктом? Це ж нереально! Тому ми з вами можемо обговорювати годинами, днями, місяцями будь-що, але це будуть лише обговорення, тому що насправді говорити треба про інше - не про формати, не про потенційні фантастичні місії, а про зміну позиції Російської Федерації. Це ключова тема для розмови", - підкреслив Огризко.

Український дипломат наголосив, що введення миротворчої місії ООН на Донбас чи інші форми врегулювання ситуації можна буде обговорювати тільки після того, як світ примусить Росію до виходу з Донбасу санкціями.

"До форми врегулювання наслідків агресії Росії ще дуже-дуже далеко. Форма знаходиться після того, як обидві сторони знаходять якийсь спільний знаменник. Поки що спільного знаменника в нас немає і не буде, на жаль. В цьому вся проблема. Тому ми втрачаємо час, коли говоримо про речі, які можуть бути колись. Нам зараз треба говорити про суть, а суть полягає в тому, що нам треба спільно з Заходом тиснути на Росію, щоб їй нарешті стало боляче. Це те, що ми реально сьогодні можемо обговорювати й що треба робити. А працюють тільки санкції, тут нічого нового немає", - заявив Володимир Огризко.

Читайте також: Президент Європейської ради на Донбасі пояснив, чому ЄС не зніме санкції з РФ (Відео)