Треба обміркувати напрямки і правильно визначити пріоритети – нагадують тернопільським абітурієнтам (Відео)

абітурієнтВступна кампанія цьогоріч значно відрізнятиметься від попередніх. Насамперед, вступники у 2015 році не зможуть скористатися сертифікатами ЗНО минулих років.

Без тестування не зможуть вступати також ті, що закінчили школу у 2007 році і раніше. На майбутнє – щороку діятиме лише сертифікат, виданий у рік вступу. Та це – не всі зміни. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. Тернопільським абітурієнтам на канікулах радять посилено готуватися до тестування (Відео)

Мінімальний бал сертифікату цьогоріч встановлює виш. Наприклад, у Тернопільський національний технічний університет документи тепер можна подавати, маючи 100 балів і більше. Також кожен вищий навчальний заклад вказує, який рівень з української мови і літератури чи математики, потрібен при вступі. Таких рівнів – два: базовий і поглиблений. По-новому рахуватимуть і конкурсний бал абітурієнта. Тож виші самі вирішують, яку вагу матиме те чи інше тестування при вступі.

– Ми у своїх правилах передбачили, що українська мова має коефіцієнт 0,3, математика на тих напрямках, де вона є, має 0,4, а там, де є фізика, 0,2, атестат має 0,1. У сумі має вийти одиниця. Ці величини вагових коефіцієнтів вибирали зважаючи на те, що для кожного напрямку підготовки інша дисципліна є вагомішою, тому саме вона має вносити більший вклад у складову конкурсного балу, – розповідає відповідальний секретар приймальної комісії ТНТУ ім. І.Пулюя Володимир Кобельник.

Читайте також. «Реєстрація на ЗНО — лише до 20 лютого, і відповідають за це школи», — Юрій Шайнюк (Відео)

Зарахувань у три хвилі у 2015 році вже не буде. У приймальній комісії пояснюють, міністерство вирішило цю систему удосконалити. Отож, подавати документи можна, як і раніше, у п’ять вищих навчальних закладів по три спеціальності - в кожному, тобто всього може бути 15 заяв. Тепер на кожній заяві абітурієнт має вказати, в який з вишів і на яку спеціальність хоче вступити найбільше. Іншими словами, розставити пріоритети, де 1 – найбільше бажання вступу на цей напрямок, 15 місце – найменше бажання там навчатися.

– Він повинен цей пріоритет вказати в заяві. І потім, коли закінчиться подання заяв, Єдина державна система освіти на основі поданих заяв і розміщення пріоритетів абітурієнтом сформує рейтингові списки рекомендованих до зарахування. Зараховуватимуть за найвищим пріоритетом, за яким він буде проходити на державне замовлення, – пояснює Володимир Кобельник.

Читайте також. Через зміни у ЗНО на Тернопіллі очують аж 8 тисяч абітурієнтів (Відео)

Якщо абітурієнт потрапляє у державне замовлення, наприклад, за заявою, пріоритет якої 5, то всі решта заяви, пріоритет яких 6, 7, 8 і далі, участі у конкурсі вже не беруть. Оригінали документів слід подати до 5 серпня. Однак цей абітурієнт матиме ще шанс вступити за заявами, які мали пріоритет 1, 2, 3 і 4.

– Уже 7 серпня оприлюднять другий список, і залишиться лише доба для тих, хто, можливо, і був зарахований, але він ще має вищі пріоритети, які були не використані - від 1 до 4. Він тоді зможе пройти на державне замовлення і використати ті пріоритети, але це вже може бути дуже складно, – додає Володимир Кобельник.

У приймальній комісії технічного університету закликають майбутніх абітурієнтів серйозно і виважено підійти до подання заяв. Змінити їхній пріоритет після подання у виші буде неможливо. Тож абітурієнтам треба добре обміркувати, які напрямки обрати і як правильно розставити ці пріоритети.