Треба не плутати міжнародне шоу з дружньою вечіркою, – Олена Білозерська про скандал навколо “95-го кварталу”

kvartal95

Про жарти “95-го кварталу” у Юрмалі, котрі сколихнули українську громадськість, висловилася і блогерка та боєць УДА Олена Білозерська.

Читайте також: Як виступ «95-го кварталу» у Юрмалі обговорюють у соцмережах (Відео)

Жінка вважає, що у цій ситуації головне було “не плутати міжнародне шоу з дружньою вечіркою”.

Далі її текст:

“95 квартал” не дивлюся, тож про їхню творчість в цілому нічого сказати не можу. Після нещодавнього скандалу спеціально подивилася шоу у Юрмалі – побачила доволі плаский, середньої якості гумор. Але ж образились ми не через це.
Давайте розкладемо по поличках: чому таку величезну кількість людей (і далеко не найгірших) так сильно обурило шоу Зеленського?

От, приміром, я при зрості 172 см важу 50 кг. Якщо хтось почне з мене сміятися і називати товстою коровою - чи ображуся я?
Звісно, ні. Посміюся з дурня і миттєво забуду.
А якщо дистрофіком, якого хитає від вітру? Це вже під питанням 🙂

Коротше кажучи, Зеленський наступив нам на болючий мозоль. Сатира - це криве дзеркало, яке неприродно збільшує існуючу проблему. Але те, чого нема, збільшити неможливо.

Йдемо далі. Робимо психологічний експеримент. Уявіть собі, що Зеленський і Ко з тією самою програмою виступають не на міжнародному шоу, а у колі приятелів, максимум - на маленькому корпоративчику, де й ви присутні.
Чи будете ви так само обурені й ображені? Думаю, навряд чи. Принаймні, не так сильно.

Штука в тому, що є гумор для своїх, а є - для чужих. Одне діло - самоіронія, і зовсім інше - коли з вас сміються сторонні люди, найчастіше недоброзичливо налаштовані.

У персонажі "Вєрка Сердючка" немає нічого поганого, поки з неї сміються українці. Як тільки ж вона виходить на "міжнародну арену" і робиться там символом усіх нас - це величезна ганьба.

Якщо не помиляюся, Зеленський виправдовувався тим, що висміював нібито лише українську владу. Висміювати владу можна і треба, щоб не бронзовіла. Скажу зараз взагалі крамольну річ: таку владу, як у нас, можна висміювати навіть під час війни.

Але у подібних виступах треба проводити чітке, усім зрозуміле розмежування: народ і держава окремо, політики й чиновники окремо. І не плутати міжнародне шоу з дружньою вечіркою. І все буде добре".