Трамп відмовився дати свідчення в Сенаті у справі свого імпічменту

Юридична команда Дональда Трампа офіційно відповіла на запит менеджерів з імпічменту з Палати представників, що експрезидент не свідчитиме в Сенаті під час судових слухань, як пропонують законодавці.

Про це йдеться в повідомленні CNN, передає власкор “Укрінформу“.

“Два дні тому ви подали відповідь, у якій заперечували багато фактичних тверджень, викладених у статті про імпічмент”, – написав у офіційному зверненні Трампу конгресмен Джемі Раскін, який очолює команду менеджерів з імпічменту.

Читайте також: Вперше в історії США президенту оголосили другий імпічмент. Трамп це ігнорує (Відео)

Таким чином, продовжив він, експрезидент намагався «поставити під сумнів ключові факти – попри чіткі та неспростовні докази» порушення ним Конституції.

"У контексті вашого оскарження цих ґрунтовних тверджень, я пропоную вам виступити зі свідченнями під присягою до або під час судового процесу з імпічменту в Сенаті щодо ваших дій 6 січня 2021 року", - зауважив у листі конгресмен.

Читайте також: Імпічмент Трампа: у Сенаті США визначились щодо конституційності процесу

Тим часом адвокати Трампа швидко відповіли на запит Раскіна в четвер. Вони заявили, що звернення команди менеджерів з імпічменту є ознакою того, що Палата представників, яка оголосила імпічмент, не може довести свої звинувачення проти колишнього президента.

Пізніше радник Трампа Джейсон Міллер у коментарі CNN назвав процес імпічменту незаконним та підтвердив, що Трамп відхилив запит конгресменів.

"Президент не свідчитиме в процесі неконституційного судочинства", - наголосив радник ексглави Білого дому.

Нагадаємо, судові слухання з імпічменту колишнього президента Дональда Трампа мають розпочатися 9 лютого в Сенаті США.