Трамп підписав оборонний бюджет США, у якому передбачені гроші для України

ф1Допомогу Україні у 2019 році на $250 млн передбачає оборонний бюджет США на наступний рік.

Цей раніше прийнятий Палатою представників і Сенатом США законопроект 13 серпня підписав Президент Дональд Трамп.

Загалом документ передбачає спрямування 716 мільярдів доларів на оборону США, пише “Радіо Свобода“.

В заяві Білого дому вказується, що «безпрецедентна підтримка дозволить Вашингтону стримувати супротивників і потужно провадити мирну політику адміністрації Трампа».

Бюджет посилює підтримку США союзникам в Європі проти російської агресії через надання фінансування для ініціативи стримування.

«У протистоянні цим небезпекам, ми знаємо, що слабкість – найбільш певний шлях до конфлікту і надзвичайна потужність є найбільш певним засобом нашої оборони», – цитує президента Трампа Білий дім.

Читайте також: $50 млн на летальну зброю і ще $200 млн на іншу: США виділяють гроші Україні

Як повідомлялось раніше, одна зі статей документа дозволяє Міністерству оборони США виділити 250 мільйонів доларів для надання безпекової допомоги Україні. У цю суму закладено 50 мільйонів доларів на оборонні летальні види озброєнь, повідомляло посольство України у США.​

Документ включає положення про продовження співпраці з Україною у питанні кібербезпеки, який передбачає допомогу Києву у посиленні власних спроможностей щодо захисту від кібератак.

Також у розділі про «посилення стримування російської агресії у Європі» йдеться про посилену безпекову допомогу Україні та підтримку реформ оборонного сектору.

Бюджет назвали на честь голови сенатського комітету з питань збройних сил Джона Маккейна, який бореться із важкою онкологією. Підписуючи документ, Трамп не згадав Маккейна, який, попри приналежність до однієї партії, часто критикує президента.

Однак президент згадав інших сенаторів і конгресменів, причетних до написання законопроекту. Церемонія відбулась на військовій базі Форт-Драм (штат Нью-Йорк).

«Нас би не було сьогодні на цій церемонії, якби не віддана робота представників Конгресу, які тяжко працювали для ухвалення NDAA», – сказав Трамп.