“Торнадо”: нові подробиці про розформований спецпідрозділ МВС від ГПУ і від командира роти (Відео)

батальйон Торнадо - шеврон на століНа базі “Торнадо”, де тривають переговори з роззброєння роти, штурм може бути вже у найближчі дні,я кщо бійці не складуть зброю. Там знаходиться один з основних фігурантів справи про тортури. Про це на брифінгу заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

“На території бази знаходиться ще один з незатриманих основних учасників вчинення цього злочину, громадянин Білорусії, який не є працівником міліції”, – сказав Матіос.

Читайте також: Міліцейський батальйон «Торнадо» звинувачують у катуванні мирних мешканців (Відео)

Він повідомив, що зі 170 осіб, які ймовірно знаходяться на території бази, близько 70 не є співробітниками міліції, однак володіють зброєю, а 43 людини з них, за словами Матіоса, раніше мали судимості.

Переговори про роззброєння роти МВС, яку вчора своїм наказом Арсен Аваков розформував, тривають. Бійці відмовляються складати зброю і заявили, що двоє їх бійців зникли.

"Ми вимагаємо допустити адвокатів до нашого командира. Нам відомо, що два наших бійця пропали безвісти з міліцією, їх немає в списках відпущених. Нехай відповідають, де вони є. Якщо хтось із наших винен, нехай проводять розслідування», - заявив в.о. командира роти "Торнадо" Микола Цукур.

Головний військовий прокурор вважає, що далеко не всі, хто знаходиться на території бази роти, там з власної волі - на виїзді замінований автомобіль, через який покинути базу вкрай проблематично.

Читайте також: Аваков розформував роту «Торнадо», бійців якої підозрюють у груповому згвалтуванні чоловіка

Раніше головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що представники батальйону "Торнадо" знущалися над затриманими, влаштувавши місце для знущань у підвалі школи в Лисичанську.

Пізніше з'явилася інформація, що "Торнадо" відмовляється скласти зброю і дозволити обшуки. 17 червня стало відомо про затримання 8 бійців, у тому числі командира Руслана Онищенка.

У свою чергу, виконуючий обов'язки командира "Торнадо" пов'язав арешт командира з тим, що бійці роти міліції особливого призначення затримують поїзди з контрабандою.

Читайте також: Буде штурм? Рота «Торнадо» просто так здаватись не збирається

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив сьогодні, що через перешкоджання діям ГПУ і слідству штурм бази роти "Торнадо" не виключений.

"Якщо сьогодні-завтра не буде вирішена ця ситуація, то буде те, що має бути за законом. Можна це називати операцією з роззброєння. Як кому завгодно, в Кодексі не визначено, що це штурм. Це припинення здійснення злочинних дій", - сказав він.

Матіос заявив також, що слідство має незаперечні докази, а слідчі зараз проводять експертизи відео, яке зняли бійці "Торнадо" під час тортур затриманих ними людей.

 

При цьому в роті "Торнадо" вчора заявили, що наказ міністра МВС  про розформування своєї роти виконають, та очільнику Луганської міліції генералу Анатолію  Науменку підкорятися не збираються.

Микола Цукур стверджує, що "Торнадо" винне лише у тому, що затримує поїзди з мійонною контрабандою: "Ми перейшли комусь дорогу".