Торгуєте тютюном чи алкоголем без ліцензії? Штраф – не менше 17 тис. грн

novostivlНові штрафи діють за порушення правил торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами!

Про це нагадують в Інформаційно-комунікаційному відділі Тернопільської об’єднаної ДПІ  ГУ Міндоходів у Тернопільській області.

Читайте також. Питання – відповідь: чи потрібна ліцензія для надання послуг з куріння кальяну?

Так, з 4 вересня 2014 року набрав чинності Закон від 12 серпня 2014 № 1638-VII, яким внесли зміни до Податкового кодексу та Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», які передбачають посилення контролю за обігом підакцизних товарів і правил торгівлі горілчаними виробами.

Зокрема, у разі встановлення оптової чи роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без ліцензії застосовується фінансова санкція в розмірі 200% від вартості отриманої партії товару, але не менше 17 тис. грн (до цього часу – 1,7 тис. грн). За роздрібну торгівлю алкоголем через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії – 200% вартості реалізованої через такий апарат продукції, але не менше 10,0 тис. грн (до цього – 1,0 тис. грн).

Читайте також. Тернопіль: виявили ще одну точку з “нелегальним” алкоголем (Фото)

У випадку зберігання спирту,  алкогольних напоїв або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру – 100% вартості товару, який є в такому місці зберігання, але не менше 17 тис. грн (до змін – 1,7 тис. грн).

Також, збільшено фінансові санкції:

-          за оптову або роздрібну торгівлю коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 10 тис. грн (до цього – 5,0 тис. грн);

-          за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів – 100% вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 10 тис. грн. (до цього – 1,0 тис. грн.);

-          за виробництво, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку – 200% вартості товару, але не менше 17 тис. грн. (до цього - 8,5 тис. грн). 

Софія Левицька