ТОП-7 найекстремальніших туристичних маршрутів (Фото)

timthumbУ цьому списку ви знайдете найбільш лякаючі, химерні і небезпечні куточки нашої планети, які люди змогли підкорити: від гірської гватемальської стежки до ірландської велосипедної траси, де запросто можна зірватися з обриву. Отже, пропонуємо вам дев’ять найнебезпечніших місць для екстремального відпочинку, повідомля вСвіті.

 

 

 

 

1. Гора Хуашань, провінція Шеньсі, Китай

154

Схожа на старовинну китайську картину, намальовану чорнилом, гора Хуашань, в провінції Шеньсі височить на 2 км.

Стрімкі вапнякові схили, зарослі кедром, довгий час виключали будь-яку можливість підйому на Хуашань, поки на початку XIX-го століття не була побудована так звана «система стежок», ще відома як Смертельна стержка гори Хуашань. На фото видно, що вона собою представляє – наче сцена з кошмару, вузька (близько 60 см) хитка дерев’яна стежка опоясує всю гору, подекуди провисаючи вниз, і дозволяє подорожнім, відчайдушно чіпляючись за життя, триматися за закріплені болтами, прокладені вздовж помосту з склепаних дощок, ланцюга.

У деяких місцях мандрівники можуть «насолодиться» можливістю падіння з 915-ти метрів. Нещасні випадки на цій горі ніхто не рахував, але, мабуть, їх було достатньо, щоб дати їй прізвисько «Гора смерті».

2. «Провісник», Каліфорнія, США

238

Нещадна скеля «Провісник» («Пророк») знає ваше майбутнє на 100%, якщо ви прийдете сюди без спеціальних навичок і професійного спорядження.

Майже ідеально гладкий, цей уламок скелі складної форми на 550 м ближче до неба, ніж навколишні його каньйони. Твердість породи настільки велика, що звичайні альпіністські гаки її не беруть: сміливці деруться, вбиваючи у тріщини кріплення, підтягуються, стаючи на них ногами, вбиваючи ще, і так далі.

Найбільші відчайдухи скелелази, щохвилини ризикуючи зірватися вниз, примудряються піднятися на «Пророка» без страховки, основний же ризик при використанні страхувального троса – прослизання кріплень через їх неправильну установку.

3. Примарна Печера Пави, США

334

Хоча скелелазіння й загрожує неприємною перспективою падіння з величезної висоти, ще більші випробування очікують вас під поверхнею Землі. Ви можете відчути себе аквалангістом і спелеологом одночасно: досвідчені екстремали плавають в темних гротах і тунелях завдовжки в сотні метрів.

Крайня точка, куди дісталися аквалангісти – 400 м від початку, решта глибини поки залишається незвіданою. У тунелях є місця, де може знадобитися певна гнучкість, інакше є ризик застрягти, адже потрібно протиснутися через вузькі «пляшкові горлечка» (близько 60 см в поперечнику). Загалом, напади клаустрофобії і страху захлинутися, можна сказати, вам забезпечені!

4. Велосипедна траса на Скель Моер, Республіка Ірландія

429

Ірландія зазвичай асоціюється у всіх з низкою зелених пагорбів, прекрасним віскі і «щасливою» чотирилистою конюшиною. Але навряд чи навіть віскі зможе напоумити вас прокотитися по найнебезпечнішій в світі велосипедній доріжці, адже там вам обов’язково знадобиться та сама конюшина, щоб благополучно фінішувати.

Стрімчаки Моер – давнє утворення з того ж пісковика, з якого складається знаменита Дорога Гігантів. Вузький уступ нависає над прибережними скелями на висоті близько 180 м і в деяких місцях звужується до 10 см – треба бути безстрашним, навіть щоб пройти по ньому пішки, але це місце з деяких пір привертає велосипедистів, які шукають гострих відчуттів зі всього світу. Дійсно, коли твоє життя залежить від випадкового пориву вітру або неправильного повороту керма – це напевно незабутні відчуття.

5. Гора пірнальників, Аляска, США

529

Ми уявляємо собі гори як величезні, пологі, злегка загострені височини, що досягають вражаючої висоти, але деякі альпіністські маршрути проходять по вузьких прямовисних уламках скель, які іноді інакше як фантастичною вежею і не назвеш.

Однією з таких «веж» є скеля-пам’ятка Аляски, влучно прозвана «горою пірнальників» і нагадує «Космічну Голку». Для підйому на цей природний «шпиль» альпіністам спочатку потрібно перетнути льодовик до його основи, а потім їх чекає лише вертикаль з нахилом в 70-80 і протяжністю 300 м. Знаючі люди кажуть, що це схоже на досвід забирання на дерево, тільки «дерево» у цьому випадку величезної величини і без гілок.

6. Крижаний водоспад Скелястих гір, Британська Колумбія, Канада

624

Деякі види активного відпочинку з’явилися в результаті поєднання кількох звичайних видів спорту, найнебезпечніші з них – це справжня химерна гримуча суміш.

Деякі скелелази замість того, щоб дертися на звичайний льодовик, якому вже тисячі років, обвішаних страховкою і кріпленнями і полізли на нещодавно замерзлий водоспад в Скелястих горах Британської Колумбії, їх мета – 182-метровий водоспад з льоду, ніби підвішений на вертикальній скелі: вибір цього маршруту всипаний численними небезпеками, але подарує запаморочливі враження.

7. Вулкани Чилі і Гватемали

7

Ті, кому в екстремальному вулканічному альпінізмі набридло банальне поєднання двох стихій – повітря і вогню, відправляються на вулкан Пакайя в горах Гватемали висотою близько 2,4 км, вивергався 23 рази з часів іспанської колонізації. Незважаючи на заборону сходження, безстрашні альпіністи зі всього світла при неймовірній спеці підіймаються по конусах із застиглої лави, задихаючись у вулканічному смог і іноді перестрибуючи з ноги на ногу, щоб кросівки не розплавилися.

На деяких відрізках шляху лише вузька смужка оберігає сміливців від витікаючої з жерла лави, що пашить жаром. Коли в 2006-му році раптом утворилося кілька нових потоків, також виріс і потік туристів. Якщо після цього маршруту хочеться трохи «охолодитися», можна здійснити сходження на вулкан Вілларіка в Чилі: він повністю покритий снігом – крижаний покрив порушують лише потоки лави, які викидаються кратером.