ТОП-7 дендропарків України

11. Дендропарк ХНАУ ім. В.В. Докучаєва (м. Харків)

У дендрологічному парку сьогодні зростає близько 900 видів, відмін, форм та сортів деревних рослини, що представляють флористичні зони: європейську, кримсько-кавказьку, середньоазіатську, китайську, далекосхідну, японську та північноамериканську.

Парк сміливо можна назвати наймальовничішим куточком Харкова. Це красиве зелене місце з чистим повітрям та квітучими алеями до якого хочеться повернутися знову…

 

 

22. Криворізький дендропарк (розташований між селищем Залізничне та Імені Суворова в Довгинцівському районі Дніпопетровської області)

У парку зростає 500 видів дерев і чагарників.

В парку зустрічаються озерна жаба, сіра і зрідка — зелена ропуха, часникова жаба. Плазуни представлені лише 2 видами — прудкою ящіркою і звичайним вужем. Найбільш чисельні за числом видів птахи — понад 70 видів. У парку й околицях можна зустріти бугайчика, малого яструба, зрідка — сіру куріпку, фазана, пастушка, водяну курочку, припутня, садову горлицю, звичайну горлицю, зозулю. Із ссавців зустрічаються 19 видів: звичайний їжак, білочерева білозубка, вечірниця руда, пізній кажан, звичайна лисиця.

 

33. Дендропарк «50 років Жовтня» (м. Кіровоград)

На сьогоднішній день кіровоградський Дендропарк – це паркова зона, яка розміщена на 45 гектарах, 33 з яких займають зелені насадження і ландшафтні куточки. Справжня перлина парку – 100 тисяч тюльпанів, які щорік навесні радують всіх відвідувачів.

 

 

 

 

44. Високогірний дендропарк (розташований біля с. Бистриці Надвірнянського району Івано-Франківської області)

В парку налічуться понад 200 видів місцевих та екзотичних порід дерев і чагарників. Закладено географічні культури кедрових сосен: європейської, сибірської, корейської та інших. Культивується цінна лікарська рослина — тирлич жовтий.

Його цінність ще в тому, що це єдиний дендропарк в Україні, розташований на висоті понад 100 м над рівнем моря.
Чисте, свіже повітря, дивовижна природа, вражаючі краєвиди… ось що на вас чекає!

 

55. Державний дендрологічний парк «Олександрія» (м. Біла Церква, Київська область)

До найвизначніших гідрологічних об’єктів парку належать ставки – Холодний, Лазневий і Дзеркальний – та водоспад “Черепаха”. Найвизначніші серед уцілілих архітектурних споруд – колонада “Відлуння”, павільйон “Ротонда”, арковий і китайський мости, “Руїни”, фортеця “Варна”, а також малі архітектурні форми – Колона смутку, джерело “Лев”.Павільйон “Відлуння”, або “Амфітеатр’ прилягає зі сходу до Великої поляни.

 

 

 

66. Державний дендрологічний парк «Тростянець» НАН України (розташований в південно-східній частині Чернігівської області в селищі Тростянець Ічнянського району)

Державний дендрологічний парк «Тростянець» — пам’ятка садово-паркової архітектури середини XIX століття, створена завдяки зусиллям і коштом Івана Михайловича Скоропадського. Парк розташований в південно-східній частині Чернігівської області в селищі Тростянець Ічнянського району на площі 204,7 га в сприятливих у цілому для розвитку деревної рослинності кліматичних умовах.

 

 

77. Національний дендрологічний парк «Софіївка» (м. Умань, Черкаська область)

Дендрологічний парк “Софіївка” Національної академії наук України широко відомий далеко за межами України як одне з найвидатніших творінь світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII – першої половини XIX ст. і стоїть в одному ряду з такими шедеврами паркобудівниитва Європи, як сад Бальбі у Флоренції (Італія), парк Сан-Сусі у Потсдамі (Німеччина) і палацовий парк у Версалі (Франція).

Парк “Софіївка” прекрасний в будь-яку пору року. Це місце, до якого хочеться повертатися знов і знов…