Автокефалія: чому Україна має історичне право на єдину помісну православну церкву (Відео)

АВтокефаліяХристиянство у Київській Русі почалось із Києва і лише потім дісталось до земель, що нині є територією Росії. Цей історичний факт неспростовно доводить: українська церква не може залежати від російської, бо “материнською церквою” для народу України є церква Константинополя, на чому наголошує Вселенський Патріарх Варфоломій, який є головою всіх православних церков світу.

Напередодні святкування 1030 років Хрещення Київської Русі-України наша країна сподівається відновити свою духовну незалежність – отримати від Патріарха Константинопольського Томос про автокефалію православної церкви в Україні.

Щоб отримати цей Томос, Україна не тільки виконала всі юридичні процедури – до Патріарха Константинопольського Варфоломія з цим проханням звернулись як церкви України, так і найвищі органи влади, включно з Президентом, – а й  показала світу і Константинопольському патріархату, що українське суспільство прагне мати єдину помісну церкву.

Читайте також: За присутності Президента ВР підтримала звернення про створення автокефальної помісної церкви в Україні (Відео)

Це не перша спроба України отримати Томос – про необхідність мати свою церкву українці говорили завжди, коли з’являлась надія на незалежність України як держави. Україна стала незалежною суверенною державою майже 27 років тому. І зараз настав час Україні мати й свою єдину помісну церкву.

Читайте також: Вселенський Патріархат розглянув звернення Порошенка і почав процедури для надання автокефалії православній церкві України

Цього разу українці сподіваються на надання Томосу як ніколи.

Читайте також: Єдина помісна церква в Україні: все, що треба про це знати (Відео)

Спільнота у Фейсбук “Томос 2018опублікувала відео про шлях українського православ’я до незалежності.

У відео – історичні факти, як Росія шантажем і підкупом узурпувала те, на що не має права, і чому Україні вкрай необхідно відновити історичну справедливість і отримати Томос та створити єдину помісну церкву.

Читайте також: «Не можна зупинити ідею, час якої настав», — Порошенко у Зарваниці про автокефалію Української церкви (Відео)