Токаєв скасував надзвичайний стан у частині Казахстану

Фото – NEXTA Live

У трьох областях Казахстану – Павлодарській, Західно-Казахстанській та Північно-Казахстанській – від 7-ї години сьогоднішнього припинено дію режиму надзвичайного стану.

Як повідомляє “Радіо Азаттик“, відповідні укази напередодні підписав президент Касим-Жомарт Токаєв.

4 січня на тлі протестів Токаєв ввів надзвичайний стан. Спочатку це було в Мангістауській області та Алмати, а пізніше і на всій території Казахстану терміном до 19 січня.

13 січня має розпочатися виведення військ Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), учасником якої є Казахстан.

Читайте також: Президент Казахстану заявив про відвернення спроби держперевороту в країні (Відео)

Як нагадує "УП", протести в Казахстані почалися 2 січня. 5 січня уряд Казахстану відправили у відставку, в Алмати люди захопили акимат (адміністрацію). Згодом стало відомо про захоплення аеропорту Алмати. Влада міста почала "антитерористичну операцію". Надзвичайний стан запровадили на всій території Казахстану.

5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до країн учасниць Договору про колективну безпеку (ОДКБ) із проханням ввести війська для боротьби з "терористами". Росія направила свої війська для придушення протестів у Казахстані. Також військових російськими літаками відправила Білорусь. Пізніше такі ж рішення прийняли Киргизстан і Таджикистан. 

Читайте також: Росія назвала підрозділи своєї армії, які направила в Казахстан 

Влада Казахстану після прибуття російських військових заявила, що станом на 7 січня майже придушила протести і відновила "порядок". Токаєв наказав армії стріляти на ураження по мітингувальниках. МВС Казахстану повідомляло про 10 тисяч затриманих людей у результаті масових протестів.

Читайте також: У Казахстані – новий прем’єр-міністр

10 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв на сесії Ради колективної безпеки ОДКБ заявив про повне відновлення порядку в його країні після "спроби держперевороту". Він анонсував, що виведення військ почнеться 13 січня і триватиме "трохи більше 10 днів".