Путін сказав, чому Україна в НАТО його турбує, а Фінляндія і Швеція – ні (Відео)

Кремль вигадав нове брехливе пояснення, чому Росія проти вступу України в НАТО: через  “територіальний конфлікт”.

Про це заявив речник Кремля Дмитро Пєсков, повідомляє “Українська правда” із посиланням на інформагентство “РИА Новости“.

“У нас немає територіальних суперечок ані з Фінляндією, ані зі Швецією. У той час як Україна потенційно могла стати членом НАТО, і тоді в Росії виникла б територіальна суперечка з державою в Альянсі, що несе величезні ризики для всього континенту. Це питання серйозне, яке викликає наше занепокоєння. Ми будемо уважно стежити, які будуть наслідки вступу Фінляндії та Швеції до НАТО у прикладному плані з погляду нашої безпеки, яка має бути забезпечена абсолютно безумовно”, – сказав речник Кремля Пєсков.

Цю ж тезу повторив сьогодні на засіданні ОДКБ у Москві і президент Росії. Володимир Путін заявив, що вступ Фінляндії і Швеції до НАТО Росії начебто майже байдужий, бо в такому розширенні Альянсу РФ для себе загрози не бачить. Натомість вступ України до НАТО нібито несе Росії загрози.

"Росія не має проблем із цими державами (з Фінляндією та Швецією – ред.). У цьому сенсі безпосередньої загрози розширення з допомогою цих країн для Росії не створюється. Але розширення військової інфраструктури на ці території безумовно викличе нашу реакцію у відповідь. І якою вона буде – ми дивитимемося виходячи з тих загроз, які створюватимуться", - заявив Путін.

Читайте також: “Україна спроможна виграти цю війну”, – Столтенберг назвав ознаки програшу Росії

Нагадаємо, що в грудні минулого року Росія поставила США і західним союзникам України ультиматум надати гарантії не приймати Україну в члени НАТО. Захід і Україна одностайно заявили, що питання членства України в будь-яких політичних чи військових союзах - не справа Росії. Після цього Росія визнала "незалежність" самопроголошених на окупованих українських територіях "ДНР" і "ЛНР". 24 лютого 2022 року Росія почала повномасштабне військове вторгнення в Україну, що триває.

Досі нейтральні Фінляндія і Швеція заявили, що подають заявку на членство в НАТО саме через війну, яку РФ розв'язала проти України.