Територією України проїхав перший контейнерний потяг із Китаю до Польщі

фото: Фейсбук Євгена Кравцова
фото: Фейсбук Євгена Кравцова

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова правління АТ “Укрзалізниця” Євген Кравцов.

“Транзит повертається. З символізмом у новому році. 39 годин і 54 хвилини територією України їхав перший контейнерний поїзд з Китаю до Польщі”, – написав він.

Повідомляється, що вперше потяг їхав широкою колією LHS без перевантаження на кордоні, а зустрічали його колеги в польському Славкуві.

“Маршрут Китай – ЄС транзитом через Україну є надійним, дешевим і зручним для всіх учасників логістичного ланцюга. А цей потяг – хороший знак і перша важлива ластівка в організації масштабних проектів із Китаєм і Середньою Азією для “Укрзалізниці”, – додав Кравцов

Він також зазначив, що в "Укрзалізниці" є низка переваг для таких маршрутів та їх розвитку в майбутньому, оскільки це може бути частиною сухопутного і морського маршруту ТМТМ (Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту).

Проте глава компанії визнає, що транзитні перевезення територією країни в цілому продемонстрували зниження обсягу.

"З 2008 року щорічно обсяг транзитних перевезень України падає. Транзит з Китаю до країн ЄС має низку штучних перешкод з політичним забарвленням. Це питання не бізнесу, а геополітики", - написав Кравцов.

Зазначимо, що контейнерний потяг виїхав із китайського Сіаня до польського Славкува, час у дорозі - 12 днів.

Перший контейнерний потяг із китайського міста Сіань в словацьку Дунайську-Стреду пройшов територією України 27-29 вересня. Він налічував 44 сорокафутові контейнери, інформує 112 канал.