Терористи вимагають, аби їм віддали “беркутівців,” які розстрілювали людей на Майдані – Геращенко

80_main_new.1493828273ОРДЛО продовжують блокувати процес звільнення.

Про це на своїй сторінці в соцмережах повідомила представниця України в тристоронніх переговорах Ірина Геращенко.

“Не дали відповіді на наш список про утримання 132 украінців. А потім договорилися вже до того, що 39 наших військових, незаконно утримуваних на окупованих територіях – це військові злочинці, які не підлягають амністіі і звільненню. Мені здається, що на це порушення Мінських угод , на заблоковане питання заручників має відреагувати ОБСЄ і лідери “нормандського формату” , де питання звільнення заручників піднімається Украіною як пріоритетне”, – написала Геращенко.

Водна додала, що представники ОРДЛО також знову наполягають на тому, щоб у списки на звільнення були включені ті, хто не має жодного відношення до конфлікту на Донбасі. Зокрема, “беркутівці”, що вбивали Героїв Небесної сотні на Майдані.

Читайте також: Геращенко розповіла про функції поліції ОБСЄ на Донбасі

“Позиція всіх українських представників тут однозначна: мінська група – не лавочка по звільненню всіх вбивць і криміналітету, тому шантаж не пройде. Я виступила з наступною заявою: якщо ОРДЛО, контрольовані РФ, вимагають від Украіни звільнення 63 злочинів, не пов’язаних з інспірованим конфліктом на Донбасі, то ми вимагаємо негайного звільнення всіх незаконно утримуваних кримських татар( а іх вже більше 30 ). Також ми вимагаємо негайного звільнення всіх політв’язнів в РФ, зокрема, Сущенка, Сенцова, Кольченка, Карп’юка, Клиха, Панова, Виговського , інших наших хлопців. Негайного. На крики ОРДЛО, що політв’язні – кримські татари не мають відношення до Мінських угод, у нас одна відповідь: вбивці- беркутівці теж не мають жодного відношення до Мінських угод”, – повідомила Геращенко.

За їїс ловами, українська сторона також жорстко поставила питання не допуску МКЧХ в тюрми на окупованих територіях.