Терористи погрожують стратити полонених українців, – нардеп

Погрози терористів на Донбасі ввести страту для українських заручників повинні отримати відповідну оцінку з боку ОБСЄ і Міжнародного Червоного Хреста.

Про це 8 лютого написала на своїй сторінці у Facebook представник України на переговорах по Донбасу в Мінську, нардеп від “Блоку Петра Порошенка” Ірина Геращенко.

Читайте також: «Краще розстріл», — український офіцер відмовився зрадити присязі на допиті бойовиків (Відео)

За її словами, вона підготувала офіційне звернення у дві міжнародні організації з вимогою відреагувати на погрози російських найманців на адресу полонених українців.

"Підготувала офіційне звернення в ОБСЄ і МКЧХ з вимогою негайно дати оцінку заявам маріонеток Кремля на окупованому Донбасі щодо долі заручників, якими ОРДО-ОРЛО (окремі райони Донецької і Луганської областей - Ред.) шантажують Україну. Бойовики погрожують всьому світу, що вони будуть застосовувати до заручників методи страти ІДІЛ, посилаючись при цьому на кримінальний кодекс неіснуючої країни, СРСР", - написала Геращенко.

Читайте також: Військовий експерт розповів страшні речі про долю полонених українців

Нардеп нагадала, що в російських ЗМІ з'явилася інформація про те, що у "так званій ДНР діє так званий "кримінальний кодекс" на базі кодексу колишнього СРСР", згідно з яким до заручників можуть застосовувати 30 років ув'язнення і смертну кару".

"Очевидно, що це шантаж і знущання над сім'ями. Але ще більш очевидно, що це пряме визнання в тому, що ДНР - ЛНР - це терористичні організації. І на це терміново повинен відреагувати світ. Тому я звернулася до своїх колег по парламенту, які входять в делегації ПА ОБСЄ і ПАРЄ з проханням терміново проінформувати про ці загрози громадянам України, яких незаконно утримують бойовики, і ОБСЄ і ПАРЄ", - підкреслила Геращенко.

Читайте також: Бойовики утримують полонених у нелюдських умовах – Порошенко

Політик заявила, що "будь-які натяки на смертну кару і порушення прав людини - це перекреслення принципів цих організацій" і "виклик всьому світу".

"Передала всі ці заяви міністра закордонних справ Климкіну з проханням поставити ці питання під час зустрічі у "нормандському форматі" в Мюнхені. Думаю, тема знущань над заручниками, блокади їх звільнення і погроз замучити повинна прозвучати і від нашого постпреда в ООН під час спілкування з колегами. Світ повинен розуміти, що на Донбасі заправляють справжні терористи", - написала Геращенко.