Тернополянин за один рейд дорогами сходу накрутив волонтерським бусом 1720 км (Фото)

оснВолонтерський рейд групи “Схід і Захід разом” за маршрутом “Тернопіль-Шумськ-фронт україно-російської війни-Тернопіль” завершився.

– Кожного дня протягом 16-21 березня Едуард Хатмуллін і Василь Конько на нараді складали карту маршруту, а далі «по машинах» і тепер уже легендарний “Volkswagen T4 (Transporter)” на ім’я «Балу» можна було бачити на найважчих фронтових дорогах, в населених пунктах,  що розташовані на лінії розмежування передових позицій, – повідомив тернополянин Ігор Крочак.

Читайте також. Тернополяни добралися із допомогою до Артемівська і Лисичанська (Фото)

Чого варті такі найменування “на передку”, як Кримське, Піски, Водяне, Луганське, а також Очеретино, Тоненьке, Желанне,  Світличне, Авдіївка (Донецької області), Тошківка, Новотошківське, Попасна, Гірське, Привілля (Луганської області), не кажучи вже про традиційні Лисичанськ та Артемівськ і багато інших, що лежали на шляху волонтерів.

Так, тернополянин Василь Конько впевнено накрутив на колеса нашого «бойового” бусика 1720 км і це – без єдиного збою, окрім заміни однієї запаски. Хоча небезпечних ситуацій на фронтових дорогах було чимало.

Читайте також. У Попасну з Тернопілля відвезли 8 тонн гуманітарного вантажу (Фото)

– За тиждень відвідали багато наших частин. Я перелічу тільки деякі, – каже волонтер, – зокрема: 24-та окрема механізована Самаро-Ульянівська Бердичівська Залізна ордена Жовтневої Революції, тричі ордена Червоного Прапора, орденів Суворова і Богдана Хмельницького бригада ім. князя Данила Галицького Сухопутних військ Збройних сил України, 93-тя окрема механізована бригада Сухопутних військ Збройних сил України, правонаступниця 93-ї гвардійської мотострілецької Харківської двічі Червонопрапорної орденів Суворова і Кутузова дивізії, РПСМОП «Торнадо», батальйон «Тернопіль» — добровольчий батальйон патрульної служби міліції особливого призначення, батальйон «ОУН» — український добровольчий батальйон, що діє в Донецькій області, захищаючи територіальну цілісність України. Від серпня минулого року до нині підрозділ стоїть у селі Піски під Донецьком.

Зустрічали тернополяни земляків. Так, на одному з блокпостів служить уродженець Лановецького району Тернопільської області Михайло Солонинка. Ще на одному – Володимир Ільницький. Він – львівʹянин, але донька Леся вчиться у Тернопiльському державному медуніверситеті iм. I.Горбачeвського.

Читайте також. Тернопільські волонтери завезли продукти у дитсадки Костянтинівки (Фото)

– Особлива точка маршруту – Піски, – додає тернополянин. – Як тільки ми з дороги перевели дух, то розвантажили ящики з допомогою. Дехто з хлопців з батальйону «ОУН» – у дідівських мазепинках, інші – в сучасному бойовому спорядженні і формі. Вони дуже раді нашій допомозі – і харчам, і спорядженню. Формі, канадським бойовим аптечкам, всьому тому що зібрали жителі Тернопілля. Казали обовʹязково передати вітання славному бандерівському краю.

Після Пісків волонтери відвідали ще і Водяне. Того ж дня біля Авдіївки бачили, як горить земля після обстрілів. Пересіклися на одному з маршрутів із групою спостерігачів ОБСЄ, і журналістів «Інтера».

Читайте також. Волонтери з Тернопілля вже добралися із вантажем у зону АТО (Фото)

– А ще – вітання усім тернополянам від жителів Попасної, підсумовує пан Крочак. – Ми цього разу доставили 7 тонн допомоги: овочі, харчі, цукор, крупи, макарони. Волонтери групи «Схід і Захід разом», окрім цих фронтових передач, за той тиждень допомогли семи дитячим садкам Костянтинівки харчами. Госпіталю в Артемівську – медикаментами…

Софія Левицька. Фото – Ігор Крочак, військовий історик і журналіст