Тернополяни з’їли торт-карту, вагою майже із тонну (Фото, Відео)

P6080055-n– Тернопіль замахнувся на звання гастрономічної столиці України, – каже керівник проекту Національного Реєстру Рекордів Лана Вєтрова. – Бачу за настроєм організаторів цього свята, що у вашого міста все вийде!

Читайте також. “Галицька дефіляда” – день третій: торт-карта, озеленені дитячі коляски і вогняне шоу (Фото, ВІдео)

Ще один рекорд “Галицької дефіляди-2014” у Тернополі встановили у третій день свята, сьогодні, 8 червня.

Рекордний фото-торт – із зображенням карти Тернопілля та логотипів організаторів фестивалю «Галицька дефіляда» приготували майстри Кондитерського Дому Блажевських. Загалом виріб-гігант зайняв площу у 16,4 метра квадратного.

Наразі точно відомо, що Тернопіль побив рекорд Кременчука. Там торт був дещо меншим. Рекорд зафіксувала Лана Вєтрова. Вона спеціально для цього приїхала з Києва.

- Я вчора вже зафіксувала один рекорд – сумарно в Тернополі зварили найбільшу кількість зеленого борщу, - додає киянка. – Червоний борщ – популярний, його же і 5 тонн варили на одному з фестивалів. Зате зелений – обділили увагою. А зараз якраз зелені свята… Хоч борщ кухарі готували по-різному: у когось була кропива, у когось – ні, і смак був дещо іншим, але рекорд Тернопіль усе ж встановив! Причому ресторатори вже планують його побити…

Згодом кондитери розрізали торта-гіганта на шматочки і роздати тернополянам – безкоштовно. Планували, що такої кількості смаколика вистачить на всіх гостей фестивалю – а їх у парку сьогодні, у фінальний день свят – чимало.

Довідково. Для приготування рекордного фото-торта використали 3 тисячі яєць, 120 кг борошна, по 60 кг вишень та ананасів, 30 л гелю (ним покривали виріб, тому він так блищить), 100 кг сметани та 350 кг крему. Торт врешті заважив близько тонни.