Тернополяни у зону АТО поїхали із посібником “Домедична допомога в умовах бойових дій” (Фото)

оснП’ятдесят співробітників із різних підрозділів тернопільської міліції об’єднала добровольча місія – захист рідної держави.

Тернополяни  знову провели на Схід своїх героїв 14 вересня, повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області.

Читайте також. Бійці батальйону “Тернопіль” розповіли, які їм було на блокпостах під Попасною (Фото, Відео)

– Сьогодні в зоні антитерористичної операції  несуть службу півтори сотні правоохоронців,- розповів начальник обласної міліції Василь Облещук. – Сформований  загін їде у населений пункт майже на самому кордоні з Росією, тому ризики для них – ще більші. Але ми віримо, що в тому ж складі, в якому відбуває, загін повернеться додому.

Керівник обласної міліції також подякував усім, хто доклав фінансів і зусиль, аби забезпечити бійців усім необхідним.

Читайте також. Якщо волонтер не має офіційних підтверджень законності своїх дій, його запрошують у міськвідділ міліції (Фото)

Свою частку у справу захисту життя наших героїв вклали медики відомчої служби управління обласної міліції та співробітники Тернопільського медичного університету. Як повідомив професор Арсен Гудима, спільними зусиллями видали посібник «Домедична допомога в умовах бойових дій», де виклали найсучасніші методи надання долікарської допомоги постраждалим. Книжку вручили кожному бійцю. Також медики передали правоохоронцям комплекти сучасних джгутів для зупинки зовнішньої кровотечі. Це - подарунок від американської діаспори. Такими кровоспинними засобами користуються армії країн НАТО.

Випросити в Господа благословення для захисників Вітчизни та піднести спільну молитву за щасливе повернення бійців з війни додому прийшли священики. Отець Іван Лесик каже, що церква всіляко намагається допомогти українським воякам. І не лише духовно.

Читайте також. До відправлення на схід готуються тернопільські міліціонери (Відео)

- Сьогодні кожна парафія нашої церкви вносить пожерти, аби до наступної ротації знову придбати автомобіль для потреб бійців, - каже отець Іван.

Нагадаємо на початку вересня під час четвертої ротації  духовенство подарувало транспортний засіб правоохоронцям, що відбували у зону АТО.

- Бойовий дух добровольців, - як запевняє полковник міліції Юрій Шмигельський,- бойовий і піднесений. Ми готові виконати покладені на нас завдання.

Читайте також. У зону АТО направили екс-беркутівців у сумновідомій формі (Фото, Відео)

Вірять у мужність і героїзм своїх захисників і рідні. Але приховати тривогу та сльози за долю своїх синів, чоловіків, батьків - не в силі ніхто.

- Велику тривогу маємо за ваше здоров’я та життя, - не стримуючи сліз, звернулася до бійців мати одного з бійців Любов Ярославівна. – Хай вас оберігає  наше материнське благословення та родинна молитва. Пам’ятайте, ми з нетерпінням чекатимемо вас  додому.

Свого чоловіка у зону АТО відправляла і тернополянка Світлана Шуляр-Сороколіт. Ось що вона пізніше написали на власній сторінці у «Фейсбук»:

«Сьогодні в зону АТО поїхав добровольцем мій коханий чоловік Богдан. Трималась цілий день, як могла, навіть коли всі плакали на Театральному майдані, я ковтала сльози... не подаючи вигляду. Щоб Богдан не засмучувався, хоча синочок не зміг стриматися і заплакав. Прийшов вечір і я вдома з сином, але без чоловіка. За 11 років подружнього життя ми максимум розлучалися на пару днів, але завжди були на зв'язку. Дуже важко на душі... Я впевнена, що все буде добре, що Бог буде оберігати його, але неможливо стримати сльози , сльози самотності... сльози відчаю... сльози від того, що серце стискається і в горлі грудка. Я горджуся своїм чоловіком і Владик безмежно гордий за тата. Бережи його і всіх хлопців, Боже, бо вони ГЕРОЇ. Слава Україні! Героям Нашим Слава!».

Софія Левицька