Тернополяни Тарас Герман і Сергій Дашкевич зустрічалися з Петром Порошенком (Відео)

складВолонтери Тарас Герман і Сергій Дашкевич представляли Тернопільщину на зустрічі із Президентом України Петром Порошенком 6 серпня.

Очільник у той день зустрівся з тими, хто активно надає допомогу військовим, які перебувають у зоні проведення антитерористичної операції.

Читайте також. Греко-католики Тернопілля зібрали для потреб армії майже півмільйона гривень (Звіт)

На зустрічі спільно з очільниками інших областей був присутній і голова Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Сиротюк, повідомив сайт ОДА.

- Волонтери чітко окреслили Главі держави коло проблем, з якими зустрічаються, - каже він. - Розв'язати більшість із них, переконані, можна, змінивши законодавчу базу. Зокрема, це стосується зняття оподаткування з благодійних організацій. Існує також цілий комплекс питань, пов'язаних із реабілітацією військовослужбовців, які повертаються із зони АТО. Актуальним залишається питання спрощення для волонтерів процедури розмитнення та ввезення в Україну засобів захисту, які не виробляють на її теренах, але вони вкрай необхідні військовим на передовій.

Читайте також. Шину з Майдану від тернополян прийняв заступник голови ОДА (Фото)

Олег Сиротюк наголосив, що по кожній проблемі, озвученій волонтерами, Президент України дав відповідне доручення, яке сприятиме її розв'язанню. Глава держави зобов'язав присутніх на зустрічі представників усіх органів влади створити атмосферу максимального сприяння діям волонтерів.

- Петро Порошенко також дав завдання головам ОДА взяти персональне шефство над родинами загиблих чи поранених у зоні проведення АТО  та доручив звільнити від квартплати родини всіх учасників АТО, - додав голова ОДА.

Читайте також. Увага, тернополяни! Відкрили рахунки для зарахування “Військового збору”

Зустріч із Президентом була дещо формальною і короткою, розповів ІА "7 Днів-Україна" Тарас Герман. Утім, така ініціатива прямої розмови з волонтерами - хороший крок з боку влади, вважає тернополянин. До того ж, під час зібрання волонтери з різних областей могли поспілкуватися і обмінятися контактами, заради подальшої співпраці і обміну досвідом.

- Враження загалом - позитивні. Хоча сама подія дуже нагадувала чийсь піар перед наступними виборами, - каже Тарас Герман. - На мою думку, не варто було витрачати час на довгі звіти. Краще було б познайомити волонтерів між собою. Зробити так, щоб вони трохи розповіли про себе, свою роботу.

Читайте також. Біженців зі сходу чиновники Тернопілля хотіли поселити у… протитуберкульозний санаторій

Загалом з уст волонтерів прозвучало багато критики на адресу Міністерства охорони здоров'я, Митної служби, Міністерства оборони та ін. Деякі керівники цих відомств були присутні на зібранні і відразу багато речей пообіцяли виправити.

- Якщо все обіцяне втілять, то це буде дуже добре, - підсумовує тернополянин. - Особливо мене, наприклад, зацікавила ідея зі створення Громадських рад при міністерствах. Наприклад, у таку структуру при Міністерстві оборони мають ввійти представники найпотужніших волонтерських згромаджень, які нині допомагають армії. По-перше, це - контроль, по-друге, нині волонтери деякі питання вирішують за дні-тижні, а на те саме в міністерстві йдуть місяці...

Довідково. Сергій Дашкевич - координатор збору коштів для військових, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України (Тернопільська молодіжна громадська організація "Студентська Свобода".  Тарас Герман - представник «Громадського люстраційного комітету», активіст ОЗГ «Ядро», комірничий Єдиного логістичного центру допомоги Українській армії.

Ролик про Єдиний логістичний центр допомоги Українській армії: