Тернополяни можуть вносити показники і оплачувати комунпослуги, не виходячи з дому (Відео)

інтернетПодати показники лічильників та оплатити комунальні послуги, не виходячи з дому, з будь-якої точки світу, тернополяни можуть через Інтернет.

Усім нагадують про систему електронної он-лайн-оплати і подачі показників. Перша послуга доступна для власників банківських карток, друга – для усіх. Крім того, для оплати компослуг готівкою можна скористатися терміналами самообслуговування.

Читайте також. «Зміниться підхід до призначення пільг українцям», — Віталій Музиченко у Тернополі (Відео)

Оплата комунальних послуг – обов’язкова і незмінна. Подати показники лічильників, телефонуючи у відповідні служби, а потім вистоювати в чергах, щоб заплатити за використані воду, газ чи електроенергію, – на це потрібні час і терпіння. Нині тернополяни мають кілька варіантів, як зробити це швидко, не виходячи з дому, у будь-який зручний час і без жодних комісій. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Етап перший – подача показників. Це можна зробити через Інтернет на сайті www.eps.te.ua, розповідає директор фірми-розробника сервісу Михайло Шидлівський. Працює система за принципом єдиної квитанції. Найкраще подавати показники в кінці місяця, з 25 числа, радять комунальники.

Читайте також. Тернопіль змусять підняти тарифи на тепло-, водопостачання та водовідведення? (Відео)

Через Інтернет можна не лише подати показники, а й, маючи банківську картку, оплатити комунальні послуги. Повну інформацію про стан оплати комунальних послуг покаже і сервіс www.oplata.te.ua, який працює на базі «ПриватБанку». Зайшовши на сторінку “Комунальні платежі Тернополя”, знайти свою інформацію можна за адресою або рахунком платника, який вказаний на квитанції з позначкою “код”, пояснює директор фірми-розробника сервісу Михайло Шидлівський.

– На цій сторінці споживач може обрати службу, якій він хоче оплатити за послуги. Вибираємо газ. Є заборгованість абонента, яку він може редагувати, заплатити повністю або виставити суму, яка для нього зручна, – пояснює чоловік.

Обравши служби і суми, які хочете оплатити, перейдіть на сторінку з реквізитами картки: її номером, терміном дії і кодом, а також вашим номером телефону. На нього отримаєте СМС із кодом підтвердження, щоб вашою карткою не скористався хтось інший. Не маєте картки – стежте на сторінці за нарахуваннями, подавайте показники лічильників чи переглядайте історію платежів.

Читайте також. Три кроки – все, що треба зробити тернополянам, аби сплатити за комунальні послуги через Інтернет

– Для того, щоб побачити свою історію, абоненту потрібно взяти квитанцію, там унизу є стрічка “інформація он-лайн”. Ввівши її в комп’ютер потрапляєте на сторінку своєї квартири. Кожен житель міста має свій унікальний код, який складається з багатьох символів, щоб унеможливити доступ інших до нарахувань абонента, – додає фахівець.

При оплаті послуг через цей сервіс жодних додаткових комісій споживач не сплачує, кажуть розробники. Спрощену систему оплати комунальних послуг швидко і без комісії пропонує споживачам і “ПриватБанк” – готівкою чи банківською карткою. Готівковий розрахунок за комунальні послуги проводять через термінали самообслуговування, таких у місті багато, кажуть у банку, але не варто плутати його з банкоматом.

Читайте також. У планах управління ЖКГ у Тернополі — ремонт 45 дворів

– У мене немає картки. Натискаємо, вводимо номер телефону, – демонструє керівник Тернопільської регіональної прес-служби “ПриватБанку” Дмитро Почтовнюк.

На цей номер ви отримаєте СМС із тимчасовим номером, ввівши який, авторизуєтеся в терміналі.

– Для того, щоб зробити комунальний платіж, у меню є рубрика – “Комунальні платежі”, обираємо це меню, а далі – “Єдина квитанція”, “Комунальні платежі. Тернопіль”. Згодом достатньо знати адресу, ввести вулицю, номер будинку, квартири, – продовжує він.

На екрані з’явиться перелік служб і нараховані суми. Відмічаючи потрібні і міняючи при потребі суми оплати, можна розрахуватися готівкою чи карткою. Якщо ж хочете розрахуватись лише карткою, не виходячи з дому, «ПриватБанк» пропонує скористатися сервісом “Приват24″.

– У тому ж “Приват24″, у налаштуваннях є «регулярний платіж», тобто кожного місяця з вас будуть стягувати ту суму, що потрібна для оплати комунальних послуг. Автоматично ви обираєте тільки число, коли будете списувати, і прописуєте, чи це буде певна стала сума, або та, що висвітлюється і потрібна, щоб перекрити борг, – уточнює фахівець.