Тернополяни додатково сплачують 3 гривні 43 копійки за воду (Відео)

тарифПочинаючи з березня, два нових рядки з’явилися у розрахунковій квитанції “Тернопільводоканалу” для мешканців багатоквартирних будинків.

Читайте також. На ремонти шкіл і садочків місто витратить 6 млн грн із власної казни (Відео)

Абонентське обслуговування, вартість якого 1,59 грн, та аварійне обслуговування ціною у 1,84 грн. Відтак споживачам щомісяця, окрім самого рахунку за воду, доведеться додатково доплачувати 3 гривні 43 копійки. Про це – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

"Тернопільводоканал" піти на цей крок був змушений, каже його директор Володимир Кузьма. Причиною стали відповідні постанови та розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. У них йдеться, що ведення абонентських рахунків, контроль за квартирними лічильниками, виставляння рахунків і організація отримання плати із абонентів, що називається абонентським обслуговуванням, а також аварійне обслуговування, куди входять ліквідації проривів чи забою каналізації у квартирних помешканнях, тепер вважають додатковими послугами. Тож їх не можна включати у тариф за воду.

Читайте також. Потепління не варто очікувати раніше останньої декади квітня

Зрештою, такою додатковою діяльністю "Тернопільводоканал" все одно займається. Відтак, згідно із ліцензійними вимогами, оплату за це довелося винести в окремі пункти.

- Коли ми займаємося додатковим видом діяльності, ми повинні вести окремий роздільний бухгалтерський облік, повинні показати відповідні доходи і витрати щоквартально. Ми ведемо такі обліки, показуємо і звітуємо, і, відповідно, ми не повинні допускати перехресного субсидіювання. Тобто витрати, які ми проводимо на надання цих додаткових послуг, повинні покривати доходи із цих послуг, - пояснює директор КП "Тернопільводоканал" Володимир Кузьма.

Тож водоканал провів відповідні розрахунки і визначив вартість даних додаткових послуг. Абонентське обслуговування коштуватиме 1,59 грн, аварійне обслуговування - 1 гривню і 84 копійки. Тобто разом - 3 гривні 43 копійки. Така сплата - щомісячна, на одного абонента, тобто для мешканців однієї квартири. Водночас Володимир Кузьма спробував пояснити, чому ці додаткові послуги винесли із урахування в тарифах, а самі тарифи якими були, такими і залишилися.

Читайте також. По місту вже встановлюють туї у горщиках (Фото)

- Тут є нюанс, який люди можуть не зрозуміти. Тому що, наче виходить, що від тарифу не сума віднімається, а в той же час, з’явилася додаткова плата. Я звертаю увагу на таку річ. Станом на 1 січня затверджена в нас собівартість послуги, яка разом із ПДВ становить 7 гривень 37 копійок. Це той тариф, який зараз діє для юридичних осіб і для бюджетних організацій. Відповідно, ми для населення продаємо воду по 5,48, порівняйте - 7,37 і 5,48. Це означає, що населення отримує послугу за тарифом, який не дотягує до рівня собівартості, - розповідає Володимир Кузьма.

Цю різницю раніше відшкодовувала держава. Тепер абонентське й аварійне обслуговування під це відшкодування не підпадає. Хоча він них споживач має право відмовитися. Але таке рішення мешканець однієї квартири при йняти не може. Відмовлятися можна лише цілим будинком. Але у такому випадку мешканці будинку мають розуміти, що не беручи плату за такі послуги, "Тернопільводоканал", відповідно, їх і не виконуватиме.